Výhody dřeva aneb proč volit nábytek z masivu

Výhody dřeva aneb proč volit nábytek z masivu
Výhody dřeva aneb proč volit nábytek z masivu

Někteří lidé mají tendenci se hnát stále za něčím novým, neokoukaným, moderním. Jenže někdy je naopak to staré a prověřené tím nejlepším. Řeč je o dřevu. Materiálu, který nás doprovází odpradávna a stále si umí najít své místo v našich domácnostech. Proč byste měli dát přednost spíše dřevěnému nábytku před ostatními materiály?

Dlouhá životnost

Kvalitní nábytek z masivu toho vydrží opravdu hodně. Pokud je truhlářská práce správně provedena, dřevěný nábytek se jen tak nerozklíží jako jiné typy nábytku z lamina či umělých hmot a vydrží doslova po generace. Dnes lze dřevo namořit kvalitními a bezpečnými mořidly, které mu dodají nejen lesk, ale ochrání jej například před červotočem nebo jinými špatnými vlivy.

Originalita

S dřevěným nábytkem si můžete být jisti, že co kus, to originál. Kresba dřeva je neopakovatelná a vždy bude trochu jiná. Suky a další různé „vady“ jdou v tomto případě spíše na krásu. Někdy je možné si dřevo i vybrat. Stačí navštívit například vybrané truhlářství v Praze a na konkrétním typu dřeva se dohodnout.

Tip na článek:  Kusové koberce do obýváku
Stačí navštívit například vybrané truhlářství v Praze
Stačí navštívit například vybrané truhlářství v Praze

Zdravotní nezávadnost

Jelikož se jedná o přírodní materiál, nenajdete v něm žádné nebezpečné látky. Například u laminového nábytku se používají různá pojiva obsahující formaldehyd a další podobné látky, které v kvalitním dřevěném nábytku nenajdete. Dřevo je skvělou volbou i pro alergiky.

Nadčasovost

Už jsme to trochu zmínili na začátku, ale opakování je matka moudrosti. Dřevo jako materiál jednoduše nestárne. Kvalitní stůl z masivu bude vypadat moderně a krásně teď i za 20 let a vždy bude mít svou hodnotu.

Kvalitní stůl z masivu bude vypadat moderně
Kvalitní stůl z masivu bude vypadat moderně

Snadná úprava

Úprava dřevěného nábytku není nijak složitá a když se například poškrábe, stačí dané místo jen trochu přebrousit a napustit ideálně přírodním voskem. Takto upravené dřevo se i snadno myje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *