Zatéká vám střecha? Řešte to včas!

Zatéká vám střecha? Řešte to včas!
Zatéká vám střecha? Řešte to včas!

Dříve bylo pronikání vody pod střešní krytinu zcela běžnou záležitostí. I proto měli naši předci na půdách zpravidla vysokou vrstvu nasákavého materiálu (např. udusané hlíny), jež bránil těm nejhorším škodám. V době moderních podkrovních bytů si však podobný nedodělek dovolit nemůžeme, na kvalitu střechy jsou proto kladeny mnohem věší nároky než dřív.

Z výše uvedených řádků vyplývá, že jakékoliv zatékání do domu rozhodně není normální. Neměly by ho proto řešit vysoušeče ani kyblíky nastavěné pod problematickým místem, ale pouze a jedině kompletní rekonstrukce střechy se vším všudy.

Víc, než jen estetický problém

Je třeba si uvědomit, že každá netěsnost střechy neponičí jen omítku či vybavení interiéru, ale může ohrozit i samotnou strukturu střechy. Zejména nosná konstrukce u šikmých střech z dřevěných trámů může takto nepozorovaně degradovat celá desetiletí, a když potíže konečně vyjdou najevo, nemusí havarijní stav vyřešit už ani ta nejdůkladnější rekonstrukce střechy se vším všudy.

Tip na článek:  Co je to RE pěna a jak vypadá matrace z RE pěny?

Sami stav starého krovu nepoznáte a už vůbec nedokážete odhadnout, zda si oprava střechy vystačí pouze s nákupem nových tašek nebo bude třeba přistoupit k celému procesu mnohem komplexněji a vyměnit vše od A do Zet.

18 let zkušeností v oboru

Firma Střechy Novák má za sebou již stovky takových rekonstrukcí. Každý rok přibývá v jejich referencích více než 300 nově zhotovených střech. Její specializací jsou střechy Praha určené pro rodinné domy, ale i činžáky, kde díky nim pomáhají vytvářet luxusní podkrovní byty se vším všudy. Poradí vám s nutným rozsahem rekonstrukce s ohledem na plánované využití střechy, poskytnou kvalitu a dlouholeté záruky podložené řadou obdržených certifikací.

V nabídce najdete jednoduché opravy stávajících potíží, i střechy dodávané kompletně na klíč. Během osmnácti let existence firmy nasbírali její odborníci množství zkušenostní a know-how, jež jim pomohou vybrat to nejlepší řešení i pro vaši střechu. Vyzkoušejte to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *