Zaměřeno na design – co si pořídit do obýváku?

Zaměřeno na design – co si pořídit do obýváku?
Zaměřeno na design – co si pořídit do obýváku?

Židle, pohovky či stolky jsou neodmyslitelnou součástí každého interiéru, přesto jsou často brány jako něco „obyčejného,” co je třeba na výsluní vynést za pomoci rafinovaných doplňků. A přitom na nich nábytková studia kreativitou rozhodně nešetří, stačí se poohlédnout na tom správném místě.

E-shop s kvalitním nábytkem Atan.cz se na tuto kategorii moderního vybavení do bytu orientuje s pečlivostí sobě vlastní. Vybrané kousky od těch nejlepších výrobců si tak můžete prohlédnout na jednom místě.

Designové sedací soupravy, ale i křesla a další nábytek nejenom do obývacího pokoje se vám představí v tolika barvách a tvarech, jako málokde. A co je právě trendy?

Přírodní materiály, ale i jejich napodobeniny

Okouzlení světem za našimi okny je na návrhářských prknech patrné už několik let. Moderní sedací soupravy a sedačky proto začínají propadat jistému druhu modulární kompozice, napodobující přírodní útvary – třeba kameny. Může jít o detail na nábytku nebo rovnou propracovaný design celého modelu – to je však zatím spíše výjimkou.

Tip na článek:  Zaměřeno na materiál – tipy pro výběr sedačky

Oblíbený je také „rozkol zdání se skutečností,” plast se tak na první pohled tváří jako kámen, pohodlná sedačka jako strohý minimalistický kousek. „Zdání klame“ je zkrátka heslem nejenom pro tento rok.

Důležitá je také ekologie – recyklovatelné materiály v čele s ekokůží nebo přírodním masivem hrají prim. Nezapomeňte na to při svém výběru rohové sedačky či dalšího vybavení do domácnosti!

Na vlně eklektismu – stačí udělat první krok

Žádoucí už také není dokonalé sladění každého kousku v místnosti, jež nás ve finále může spíše omezovat než naopak. Máte-li jen trochu dobrodružného ducha, nebojte se vsadit na zásady eklektismu, jež dovolují kombinovat v interiéru i objekty zdánlivě neslučitelné. Pro začátek je vhodné dodržovat pravidlo dvou, takže pokud si do svého moderního obývacího pokoje pořídíte třeba vintage lampičku, doplňte ji i stejně vyvedenými závěsy nebo třeba komodou. Docílíte tak perfektního prvního dojmu, který se nebude bát bořit i tradičně zažité konvence. A o tom přesně eklektismus je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *