Klíče nebudete potřebovat – čipový přístupový systém je lepší!

Zajistit, aby byly vchodové dveře bytového domu zamknuté, je s ohledem na počet obyvatel pořádný oříšek. Nepomáhá ani cedule s nápisem „Nezapomeňte zamknout dveře“, a často se tak stává, že nevítaní návštěvníci vstupují do budovy bez sebemenších komplikací. Výsledkem bývají poničené společné prostory, a v horším případě vykradené byty. Přitom by stačilo, kdyby byl klasický zámek nahrazen elektronickým přístupový systém s tzv. panikovým kováním.

Situace, kdy některý z obyvatelů zapomene zamknout, nastávají takřka každý den. Ale ať už je to z důvodu lhostejnosti, nebo kvůli tomu, že se dotyčná osoba trmácela s několika těžkými taškami a na uzamčení zapomněla jako na smrt, v konečném důsledku na tom nezáleží. Neuzamčené dveře jsou vstupenkou pro vandaly, vykradače bytů a pochybné existence, které ve vnitřních prostorách domů konzumují alkohol a omamné látky.

Díky modernímu přístupovému systému k výše uvedeným problémům nemusí docházet. Panikové kování je navíc oproti klasickému kování mnohem bezpečnějším řešením. Funguje na následujícím principu: Zvenčí lze vstupní dveře otevřít pomocí elektronického čipu a po zavření dojde k automatickému uzamčení. Zevnitř však dveře zůstávají neuzamčené a lze je otevřít bez odemykání. Dojde-li k nouzové situaci např. požár), vchodové dveře přebírají funkci nouzového východu.

Tip na článek:  Pračka v koupelně nebo v kuchyni?
Klíče nebudete potřebovat - čipový přístupový systém je lepší!
Klíče nebudete potřebovat – čipový přístupový systém je lepší!

Klíče jsou problémové, čipy nikoliv

Velkou nevýhodou klíčů jsou komplikace související s jejich ztrátou či odcizením. Pokud některý z obyvatel o klíče přijde, nezbývá, než informovat ostatní, postarat se o výměnu a duplikaci klíčů pro všechny obyvatele domu.

Co se stane, když přijdete o čipovou kartu? Není důvod k panice, karta se jednoduše zablokuje v systému, takže se nemusí měnit zámek.

Sofistikované přístupové systémy umožňují otevírání přes chytrý mobilní telefon s technologiemi, jako jsou NFC a Bluetooth. Zařízení, které většina lidí běžně nosí v kapse či na jiném dostupném místě, tak může čipovou kartu zcela nahradit.

V souvislosti s bezpečností hraje roli i nemožnost duplikace čipu. Zkopírovat klíč je otázkou chvilky, ovšem čip „okopírovat“ nelze.

V jednoduchosti je síla

Máte obavy, že princip elektronického přístupového systému nepochopí starší a technicky méně zdatní obyvatelé bytového domu? Nic takového se nestane, protože jde o velmi intuitivní řešení. Správa systému je naprosto jednoduchá a úkony, jako jsou zablokování/přidání uživatele lze vykonat prostřednictvím několika kliknutí i bez nutnosti kontaktování dodavatele.

Integrace s bezpečnostním systémem

Elektronický přístup je připraven na napojení kamerového systému – CCTV. Dojde-li v domě k vandalismu či jinému trestnému činu, pomocí záznamu z kamer a údajů o přístupu osob je dohledání pachatele mnohem jednodušší.

Rozhodnutí je samozřejmě na vás, ale s ohledem na bezpečnost v domě a praktičnost je suverénním vítězem elektronický přístupový systém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *