Žaluzie, rolety nebo pergoly? Jaké zastínění zvolit?

Žaluzie, rolety nebo pergoly? Jaké zastínění zvolit?
Cali / Pixabay

Léto se přehouplo do své druhé poloviny a my se roztápíme v našich příbytcích. Kolísavé teploty, spousta slunečních paprsků, ale i nějaká ta bouřka je pro léto typická. Pokud trávíte den na koupališti nebo u moře, dostatek slunečních paprsků si pravděpodobně pochvalujete. Jestliže jste ale nuceni pracovat v rozpálené kanceláři nebo se potíte doma v kuchyni či pracovně, přílišné horko a bodavé sluníčko vám na náladě nepřidá. V této situace se více než kdykoli dřív dostává ke slovu stínicí technika. Mezi nejoblíbenějších stínicí prvky patří nepochybně žaluzie, ale i rolety nebo pergoly. Jaké výhody jednotlivé typy stínění nabízejí? Pojďme se společně podívat!

Žaluzie – výhody a přednosti

Díky žaluziím můžete jednoduše regulovat množství slunečních paprsků v místnosti. Stačí pouhopouhé povytažení či pootočení a sami si navolíte, zda chcete pracovat v úplné tmě nebo napůl prosvětleném pokoji. Další výhodou je snadná a rychlá montáž, stejně jako dlouhá životnost. Zmínit musíme také moderní vzhled a nepřeberné množství dekorů i barevných kombinací.

Tip na článek:  Mistři zemních prací? Společnost AM Gnol!

Předokenní rolety – výhody a přednosti

Zajímavou a v současné době velmi oblíbenou variantou jsou také předokenní rolety. Možnost dokonalého zatmavění místnosti, stejně jako snadné ovládaní, jde ruku v ruce s tepelnou izolací, která je typická zejména pro předokenní rolety vyrobené z hliníku. Některé druhy rolet dokonce dokáží utlumit hluk třeba až o 10 Db. Ochrana před deštěm, prachem a nepříznivými vlivy počasí je již pouze onou pomyslnou třešničkou na dortu.

Pergoly – výhody a přednosti

Pergoly se hodí zejména k zastínění balkonů či venkovních zahrádek. Jejich největší předností je nepochybně moderní a vysoce elegantní vzhled, stejně jako dlouhá životnost a praktická bezúdržbovost. Na výběr máte navíc z nespočtu vzhledů, dekorů a technických řešení.

Nezapomínejte na detaily

Jistě se vám během léta mnohokrát stalo, že jste po bytě naháněli otravný hmyz. Je úplně jedno, zda šlo o masařku nebo krvežíznivého komára. Pokud už řešíte zastínění, je dobré při jednom vyřešit také sítě do oken, které vás ochrání před nezvanými návštěvníky. Pokud navíc obýváte byt či dům s domácími mazlíčky, postaráte se o jejich bezpečnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *