Zařizujete obývací pokoj? Poradíme, jak na to!

Zařizujete obývací pokoj? Poradíme, jak na to!
biksonwalder / Pixabay

Obývací pokoj je místem odpočinku, relaxace, ale i vzájemného setkávání s nejbližšími přáteli či rodinou. Protože se sem často uchylujeme po náročném pracovním dni a toužíme po úlevě, měl by tento prosto působit přívětivě a vyrovnaně. Jak na to, když ale nemáme vystudovaný bytový design a architektura nám také nic neříká? K tomu, abyste si dokázali vybavit interiér podle svých představ, školu nepotřebujete. Je ovšem dobré, pokud se budete držet následujících rad.

Dvakrát měřte, jednou řežte!

V první řadě byste měli začít důkladným přeměřením celého pokoje, který má sloužit jako pokoj obývací. Pokud bojujete s každým centimetrem místa, je dobré zaměřit svou pozornost na tzv. funkční nábytek, který se v současné době těší velké oblibě. Pokud víte, že se vám do pokoje klasická obývací stěna nevejde, není problém ji nahradit poličkami ve stejném dekoru. To samé platí také pro sedačku. Pokud tušíte, že velká rohová sedačka nebo pohovka do tvaru „E“ jednoduše nenajde v interiéru dostatek prostoru, vybírejte raději sedačky klasické a doplňte je třeba o taburetky či malá křesílka.

Tip na článek:  Vybíráme záclony krok po kroku

Nezapomínejte na doplňky

Ať už křeslo nebo obývací stěna – vše by mělo ladit společně s podlahou a okny, které se v místnosti nacházejí. Pro vyvážený barevný kontrast a oživení použijte dekorační polštářky nebo barevné taburetky. Nezapomínejte ani na obrazy či další dekorace, které se budu perfektně vyjímat třeba v obývací stěně nebo knihovně. I zde ovšem mějte na paměti staré známé pořekadlo: „všeho s mírou“. Lapače prachu se totiž po čase stanou zbytečnou přítěží.

Inspirujte se a nakupujte kvalitní zařízení

Pokud si nevíte rady s kombinací jednotlivých materiálů či kusů nábytku, zabrouzdejte na internetu a nechte se inspirovat aktuálními módními trendy. Oslovit můžete i specializovaná studia, kde vám připraví 3D návrh pokoje dle vašich požadavků. Při výběru samotného vybavení se pak nesnažte přehnaně šetřit. Raději vsaďte na kvalitní materiály, které vám budou přinášet radost po mnoho dlouhých let.

Ať už hledáte luxusní křeslo nebo vás zaujala moderní obývací stěna, navštivte webové stránky Biano.cz a vybírejte!

2 komentáře: „Zařizujete obývací pokoj? Poradíme, jak na to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *