Měřiče tepla: Ušetřit s nimi můžete až 35 % nákladů!

Měřiče tepla: Ušetřit s nimi můžete až 35 % nákladů!
TBIT / Pixabay

Instalace měřičů tepla měla být podle zákona povinná plošně pro všechny bytové domy. Novela zákona ovšem tuto skutečnost změnila a potvrdila určité výjimky, které měřiče tepla instalovat nemusí. Měřidla se nebudou muset instalovat tam, kde se to nevyplatí. Uživatelé bytů nebo jejich vlastníci budou povinni umožnit instalaci nebo kontrolu měřidel pouze na základě výzvy vlastníka budovy nebo společenství vlastníků.

K čemu jsou vlastně taková měřidla dobrá?

Jak už jejich samotný název napovídá, jedná o zařízení, která mají za cíl změřit skutečnou spotřebu tepla během roku. Na měření tepla „původní metodou“ si řada obyvatel i vlastníků stěžovala. Propočty jim totiž přišly nepřesné a zkreslené. Měřiče tepla mají nyní sloužit ke spravedlivému rozpočítání nákladů na teplo mezi všechny obyvatele bytového domu. K jejich instalaci je ovšem potřeba odborného dohledu, který povětšinou zajišťují pracovníci konkrétní společnosti zabývající se rozvodem plynu, vody a topení, popřípadě generálními opravami a servisem. Mimo to do kompetencí těchto společností patří také poskytování odečtových a vyhodnocovacích služeb.

Tip na článek:  Pražírna kávy a obchod se zrnkovou kávou - perfektní řešení pro milovníky kávy

Proč měřič tepla instalovat právě na své topení?

Samotný měřič tepla vaše náklady na vytápění pochopitelně nesníží. Může ovšem fungovat jako zajímavý motivační prostředek, který uživatele motivuje k efektivnímu hospodaření s tepelnou energií. V kombinaci s instalací TRV pak může výsledná úspora dosahovat i 35 %! Životnost přístroje činí minimálně 10 let a prvotní investice se uživateli vrátí zhruba během 1,5 roku. Na výběr v tomto případě máte odpařovací indikátory, jednočidlové elektronické indikátory a dvoučidlové elektronické indikátory. Všechny tyto měřiče vynikají určitými specifiky a výhodami a ve finále je pouze na vlastníkovi, kterému z nich dá přednost.

Pestrý výběr měřičů tepla naleznete na stránkách mereni-tepla.cz!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *