Hypotéky dále zlevňují: Splnění realitního snu máte na dosah ruky!

Hypotéky dále zlevňují: Splnění realitního snu máte na dosah ruky!
InspiredImages / Pixabay

O hypotékách se v posledních měsících nadšeně diskutuje nejen v bankách a klientských pobočkách, téma hypotečních úvěrů je probíráno také v internetových diskuzích i kavárnách a restauračních zařízeních. Není se čemu divit, vždyť úroky hypoték neustále klesají a slibují výhodné financování výstavby či koupě nového domu. Přesto, že se finanční analytici a odborníci závěrem roku 2015 shodovali na mírně progresivním růstu sazeb hypotečních úvěrů, jejich předpovědi se nenaplnily a hypotéky dále zlevňují. V současné době můžete sjednat hypoteční úvěr se sazbou již od 1,49 % a do budoucna se pravděpodobně žádné výrazné zdražování nechystá.

Jak naložit s jednotlivými nabídkami hypoték?

Hypoteční produkty nabízí v dnešní době nespočet bankovních domů. Rozdílné podmínky sjednání, schválení, ale i financování hypotéky, stejně jako různé sazby a nabídky nás nutí jednotlivé produkty vzájemně porovnávat a vybírat z nich ten, který bude nejvíce vyhovovat našim požadavkům a představám. V případě „sazby již od…“ se vyplatí informovat o podmínkách, které musí žadatel splnit, aby na slibovanou sazbu doopravdy dosáhl. Obvykle se jedná o sjednání pojistného produktu či aktivní využívání bankovního účtu. Pozor dávejte také na nápadně výhodné podmínky nebo snahu marketingového oddělení „uvrtat“ vás do nápadně výhodné hypotéky, která ale na druhý pohled už tak výhodná být vůbec nemusí. Proto doporučujeme jednotlivé nabídky vzájemně porovnat nebo si na pomoc přizvat zkušeného hypotečního makléře.

Tip na článek:  Slyšeli jste o nově vznikajícím bytovém projektu na pražském Barrandově? Rozhodně bude o co stát

Opravdu hypotéku získám?

O tom, zda klient hypotéku získá či nikoli, rozhoduje celá řada faktorů, jež se promítá v pre-scoringové kalkulačce, kterou obvykle naleznete na stránkách jednotlivých bank či finančních makléřů. Vaše šance na kladné vyřízení žádosti ovlivňuje nejen výše příjmů, ale také věk, celkové náklady a výdaje domácnosti a v neposlední řadě také objem hypotéky a doba splatnosti. Jako zaměstnanec dokládáte platový výměr zaměstnavatele, působíte-li jako OSVČ, dokládáte poslední ověřené daňové přiznání nebo můžete využít hypotéky pro živnostníky, kde v některých případech nemusíte dokládat výši příjmů. Mějte na paměti, že hypotéku vám banka neschválí v případě, máte-li záznam v registru dlužníků nebo nesplacené závazky vůči danému bankovnímu domu z minulosti. Ještě před tím, než do banky zavítáte, doporučujeme všechny tyto překážky důsledně ověřit a prokonzultovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *