5 rad, jak moderně zařídit obývací pokoj a nenadělat přitom zbytečné chyby

5 rad, jak moderně zařídit obývací pokoj a nenadělat přitom zbytečné chyby
PIX1861 / Pixabay

Jaro, potažmo oslavy Velikonoc se v mnohých domácnostech nesou v duchu jarního úklidu. Je-li to i váš případ, možná zjistíte, že letos bude potřeba nejen uklidit, ale také rekonstruovat. Taková rekonstrukce obývacího pokoje patří mezi jedny z nejméně oblíbených. Abyste se vyvarovali základních chyb a přešlapů, nepřestávejte číst následující řádky, na kterých vám poradíme, jak v 5 jednoduchých krocích zařídit moderní obývací pokoj bez zbytečných chyb a komplikací.

Rada č. 1: Slaďte dveře a okna

V první řadě se zaměřte na dveře a okna v místnosti, která by spolu měla vzájemně ladit. Pokud tedy zvolíte světlé dřevěné rámy oken, poohlédněte se po stejném nebo alespoň velmi podobném provedení dveří.

Rada č. 2: Pozor na podlahy!

Také podlahy by měly s okny a dveřmi ladit. Pokud toto není ve vašich silách, zkuste protáhnout podlahu z obývacího pokoje třeba do ložnice či předsíně a vytvořte celistvou zónu bez zbytečných rušivých elementů, která bude opticky větší.

Tip na článek:  Jak vybrat pohovku

Rada č. 3: Pozor na barvy a tapety

Sladit jednotlivé barvy v interiéru je poměrně komplikované. Pokud chcete experimentovat, učiňte tak pouze na jedné stěně. Můžete ji vymalovat výraznější barvou, než v jaké se nesou stěny ostatní nebo ji doplňte o zajímavou tapetu. Vždy ovšem mějte na mysli, že lišit by se měla opravdu jen jedna stěna. V opačném případě by totiž prostor působil příliš „přeplácaně“.

Rada č. 4: Nepodceňte výběr obývací stěny

Je nutno uvědomit si, že obývací pokoj slouží primárně k relaxaci a setkávání se s nejbližšími přáteli či rodinou. V žádném případě by tak neměl sloužit jako šatna nebo skladiště. Myslete na to při výběru obývací stěny. Vsaďte na její minimalistické vzezření, které je v dnešní době velmi moderní. Pokud vám bude místo přeci je scházet, není problém dokoupit komody ve stejném designu.

Rada č. 5: Nevíte si rady? Oslovte profesionály!

Pokud si nejste na poli zařizování pokojů příliš jistí, není nic jednoduššího, než oslovit zkušené bytové designéry a architekty. Přesto, že jejich služby rozhodně nejsou zadarmo, je lepší nechat si odborně poradit, než obývací pokoj zaplácat vším, co vám zrovna padne do oka a pak toho v průběhu dalších dvaceti let litovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *