Bytová správa vám usnadní práci

MikeBirdy / Pixabay

Vlastníte byt v bytovém domě? Musíte se podílet na správě celého domu a chodit na schůze společenství vlastníků jednotek? Rádi byste si svoji práci usnadnili? Pak byste měli zapřemýšlet nad svěřením spravování bytů do rukou profesionální bytové správy.

Profesionální bytová správa

Každý, kdo vlastní bytový dům, v němž pronajímá jednotlivé byty, má na ramenou hodně starostí, neboť pečovat o celý dům není legrace. Stejně těžkou práci mají i vlastníci jednotlivých bytů, kteří se starají o celou nemovitost prostřednictvím společenství vlastníků jednotek. Na štěstí existuje řešení, díky kterému může být vaše práce snazší. A takovým řešením je profesionální bytová správa jednotek.

Co bytová správa obnáší?

Starání se o nemovitost s sebou nese hodně starostí a povinností. Je potřeba vést evidenci bytových i nebytových jednotek či vlastníků jednotek. Starat se o náklady na údržbu a správu, vést rozpočet a vyúčtovávat zálohy. Kromě administrativy však správa domu obnáší i zajištění běžné údržby, oprav či kontroly ať už domu, tak i smluv s dodavateli.

Tip na článek:  Rekonstrukce panelového domu

S čím vám může bytová správa pomoci?

S tím vším vám může pomoci profesionální bytová správa. Ta vám zajistí jak administrativní či technickou správu, tak také účetní a právní správu celé nemovitosti. Nebudete si už muset lámat hlavu s jakoukoliv evidencí bytů, vlastníků či garážových stání ani s agendou nákladů na správu domu a služeb. Profesionální bytová správa za vás provede kontrolu platnosti smluv s jednotlivými dodavateli služeb včetně pojištění, vyúčtuje jednotlivé zálohy, zaopatří jejich vybírání a připraví podklady na svolání shromáždění vlastníků. Velkým přínosem profesionální bytové správy je skutečnost, že za vás vytvoří plán nákladů a výdajů a že za vás bude sledovat změny legislativy. Kromě toho za vás bytová správa obstará i běžnou údržbu a opravy společných částí, pravidelně zkontroluje celou nemovitost a zajistí i kontrolu a revize elektra, plynu či hromosvodů.

Více informací zjistíte na www.bytova-sprava.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *