Domečky a dětská hřiště na zahradě probouzejí fantazii

Domečky a dětská hřiště na zahradě probouzejí fantazii
Domečky a dětská hřiště na zahradě probouzejí fantazii

Už obyčejný kus látky, pověšený na vhodné větvi, dodá dětem spoustu inspirace k možným hrám. A co teprve poctivý zahradní domek, nebo dokonce celé dětské hřiště? Máte-li na své zahradě alespoň malý nevyužitý kout, rozhodně s jejich pořízením neotálejte. Vyplatí se to.

Už dávno neplatí, že zajímavé herní sestavy si mohou díky vysokým cenám dovolit pouze veřejné prostory. Množství cenově dostupných prvků, jež však v žádném případě nepřistupují ke kompromisům v oblasti kvality a bezpečnosti, je určeno přímo pro použití v zahradách a chatových oblastech. A jaké otázky si před jejich výběrem položit?

Stavění svépomocí – je to dobrý nápad?

Nejrůznějších dětských domečků, houpaček a prolézaček, ve stylu „co dům dal“, je v zahradách k vidění velké množství. Sami sebe se však zeptejte, zda vyhovují všem normám bezpečnosti, jež byste svým dětem chtěli dopřát. Ano, i dětské hřiště, které vydrží, lze postavit svépomocí, ale musíte být opravdu zručný kutil a mít k dispozici kvalitní materiály. Jako mnohem lepší cesta se tak jeví již hotové skládačky. Hřiště si jednoduše sestavíte sami z prefabrikovaných komponentů, které nekladou na vaši zručnost žádné velké nároky.

Tip na článek:  Bazény! Jaký vybrat? 

Houpačky a skluzavky – co dalšího pořídit?

Chcete-li, aby si děti svůj volný čas na zahradě perfektně užily, určitě byste se neměli držet při zemi. Výše zmíněné herní prvky je sice na nějakou dobu zabaví, ale samy o sobě nestačí. Další povinnou výbavou by se měl rozhodně stát domeček, ke kterému přidáte ještě několik dalších přídavných modulů (od lezeckých lan až třeba po lezeckou stěnu) a máte hotovo.

Kolik to všechno bude stát?

Určitě nepůjde o stokoruny, ale na druhou stranu, částky v řádu mnoha desetitisíců jsou také úplně mimo. Stačí dodržet jednoduché pravidlo a nakupovat přímo od výrobce. Například kvalitní dětské hřiště Herold se všemi potřebnými atesty a certifikacemi zakoupíte výhodně v e-shopu Skluzavky.cz s dopravou zdarma a dalšími benefity. Dopřejte svým dětem to, co je zaručeně potěší ještě předtím, než k vám jaro vtrhne plnou silou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *