Finská sauna

Finská sauna je suchá, což znamená, že před vstupem byste se měli řádně osušit. Teplota a vlhkost je zde řízena automaticky. Stane-li se, že se zvýší vlhkost, topné těleso přestane topit. Lidské tělo sice snáší vysokou teplotou, ale vzduch musí být suchý, jinak vám hrozí opaření.

Pokud trpíte zdravotními problémy spojenými se srdcem, měli byste se ohledně saunování nejprve poradit se svým lékařem.

Pro správnou regeneraci je doporučená teplota finské sauny 80-100°C při vlhkosti kolem 5%. Nejvyšší teplota je u stropu, kde by neměla přesáhnout 110°C a nejnižší na podlaze, kde je asi 40°C.

Existují určitá pravidla, která byste neměli porušovat

Tím nejzásadnějším je osprchování a již zmíněné následné osušení. Do sauny nesmíte vstoupit mokří! Po vstupu do sauny si udělejte pohodlí. Můžete si lehnout či sednou na lavici a lehce se masírovat při pocení. Vhodné je použití kartáče, který napomáhá prokrvování těla. Pokud nemáte kartáč, můžete použít mořskou či obyčejnou houbu.

Tip na článek:  Abyste při výběru podlahy nešlápli vedle

Doba saunování závisí především na vašich pocitech

Doporučená doba je maximálně 15 minut. Jakmile vylezete ven, měli byste použít studenou přívalovou sprchu, po které se zase řádně osušíte a můžete opět vstoupit do sauny. Nezapomínejte během odpočinku doplňovat tekutiny! Aby došlo ke správnému účelu kvalitního saunování, pak byste měli proces opakovat třikrát. Po třetí fázi následuje důkladné osprchování a osušení. Nezapomeňte doplnit tělu potřebné tekutiny.

Máte rádi saunu, ale nebaví vás stále dojíždět a saunovat se s cizími lidmi? Pak si pořiďte svou vlastní domácí saunu, kterou vám Saunaproject nabízí. Můžete ji použít, kdy chcete a jak chcete. Buďte pánem své vlastní sauny už napořád!

Relax Sauna Wellness Rest Welfare  - rottonara / Pixabay
rottonara / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *