Interiérové osvětlení v luxusním stylu

kloxklox_com / Pixabay

Interiérové osvětlení dovede vykouzlit bezva atmosféru, pokud nepodceníte správný výběr. Současná doba nabízí osvětlení různých tvarů a materiálů. Vybírejte podle velikosti místnosti, účelu a stylu celého interiéru.

Lustry jako ozdoba

Výroba lustrů se spojuje s precizním zpracováním a s důrazem na detaily. Ojedinělý design je zárukou, že bude místnost patřičně ozdobena a luxusní svítidla neposlouží pouze k osvětlení. K výrobě se používají nejkvalitnější materiály a každý kus vypadá dostatečně atraktivně. Interiérová světla se zhotovují ze dřeva, z křišťálu, z vitráže, textilu, ale i rýžového papíru. Není problém si vybrat i podle barevného provedení.

Umístění lustrů

Obecně by se mělo osvětlení rozmístit a obstarat tak, aby se vytvořila příjemná atmosféra. Současně je nutné, aby se během svícení nekazily oči. Lustry do obýváku seženete v různých variantách. Jeden lustr je však do velké místnosti, kde se vykonávají různé činnosti málo. Například stojací lampy nebo reflektory doplní stropní svítidlo a můžete je namířit na místo, kde potřebujete více světla. Neoslňování dosáhnete tak, že opatříte svítidlům stínítka.

Tip na článek:  LED žárovky jsou úsporné a dlouho vydrží

Lustry do kuchyně, ložnice a do obýváku připevněte tak vysoko, aby se dalo v místnosti dobře pohybovat a nikomu nevadily. Nástěnná světla se doporučuje umístit nad výškou očí. V kuchyni myslete nejen na centrální osvětlení, ale i na lokální svítidla vhodná pod horní skříňky kuchyňské linky. Stropní svítidlo se hodí nad stůl.

Intimní osvětlení do ložnice

Ložnice vyžaduje především tlumené osvětlení a vytvoření patřičně intimní atmosféry. Pro lustry do ložnice se doporučují stmívače, kde je možné regulovat intenzitu světla. Na noční stolky si pořiďte lampičky na čtení, případně jiná bodová svítidla. Centrální osvětlení je určeno hlavně k orientaci v místnosti, proto lze vybírat studenější světlo. Do ložnic, obývacích pokojů a jídelen se hodí žárovka o teplotě barvy 2700 – 3500 K.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *