Ložní prádlo – jaký materiál zvolit

Pexels / Pixabay

Volba ložního prádla je soukromá záležitost, dalo by se říci i intimní. Někdo si zamiloval laskavý chlad hedvábí, jiný preferuje měkký a teplý flanel nebo froté. Někteří chtějí relaxovat na dokonalém bílém plátně, mnozí se raději ponoří do jasných a sytých barev. Pouze vysoce kvalitní ložní prádlo splňuje požadavky, které mohou zajistit klidný a sladký spánek a dobrý odpočinek po náročném dni.

Jak si vybrat správné ložní prádlo?

V první řadě vizuálně zkontrolujte tkaninu.  Kvalitní povlečení se vyznačuje hustou tkaninu – 60 nití / cm², hedvábí a satén mají taktéž dostatečně hustou strukturu – 65 nebo více. Hustota materiálu přímo ovlivňuje jeho životnost a odolnost proti opotřebení. Pozor na vůni barev nebo jiných chemických látek, to může být i nebezpečné a mohou nastat závažné alergické reakce. Při rozhodování, které tkanině dát přednost, upřednostňujte přírodní tkaniny.  

Bavlna

Tradiční materiál pro lůžkoviny. Materiál s unikátními přírodními vlastnostmi, má blahodárný vliv na pokožku. Díky prodyšnosti nebrání přirozené cirkulaci vzduchu, který odstraňuje skleníkový efekt. Vysoká hygroskopičnost poskytuje pohodlný spánek, odstranění přebytečné vlhkosti, trvanlivý materiál, šetrný k životnímu prostředí.

Tip na článek:  Na jaké parametry bychom se měli zaměřit při výběru matrace?

Batist

Batist je nejvhodnější pro zvláštní příležitosti, pro přijímání významných hostů, nebo jako dárek. Vzdušný materiál, příjemný na dotek, ale není vhodný pro každodenní používání, protože nemá dostatečnou pevnost.

Atlas

Atlas má vysokou hustotu tkaniny. Hlavní rysem Atlasu je, že je na přední straně hladký a příjemný na dotek. Má slavnostní třpytky a rubová strana má matný povrch. Vyznačuje se vysokou odolností vzhledem ke zvýšené hustotě a unikátní vazbě. Atlas je odolný, praktický a nenáročný na péči.  

Satén DELUXE

Satén DELUXE má velmi silné a tenké nitě, hustší než běžný satén. V důsledku těchto vlastností jde o vysoce kvalitní materiál. Lehká tkanina je fascinující pro svou krásu, příjemně chladí pokožku a nemačká se. Satén se nedoporučuje žehlit, protože to nemá vliv na vnější vzhled tkaniny. Měkká a hedvábná přírodní hladkost saténu trvá i po praní.

Hedvábí

Luxus a romantika – to je přírodní hedvábí. Tento luxus, ovšem něco stojí. Za nejkvalitnější je považováno japonské hedvábí. Pokud se ale rozhodnete pro nákup hedvábného ložního prádla, volte jen skutečně vysoce kvalitní hedvábí.

manbob86 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *