Majetkové pojištění bychom neměli brát na lehkou váhu. Co se vyplatí pojistit?

Obecně platí, že pojistit má smysl takový majetek, který si ceníme. Majetek, který má nějakou hodnotu. V případě majetkového pojištění se nejčastěji samozřejmě jedná o domy nebo byty v osobním vlastnictví, ale není to zdaleka vše, co si v rámci tohoto pojištění můžete nechat pojistit. Pojišťovny dnes nabízejí poměrně široké spektrum produktů, přičemž různých forem majetkového pojištění využívá stále více klientů.

Vyplatit se vám mohou různé druhy majetkového pojištění

Dobré je také přehodnotit, pokud již máte uzavřenou nějakou smlouvu majetkového pojištění, zda je tato smlouva aktuální, a zda skutečně odráží současnou hodnotu vašeho majetku. Kvalitní pojištění majetku neznamená pouze ochranu domu nebo bytu před živly, ale třeba také může krýt situace, jako je prasklé vodovodní potrubí, vyteklou pračku a podobně. Může krýt i takové situace, které se netýkají přímo vaší domácnosti, jako jsou třeba případy, kdy omylem poškodíte zboží v obchodě. Pojistit si můžete také své věci, a to z pohledu:

  • Nahodilého poškození a odcizení
  • Pojištění prodloužené záruky
Tip na článek:  Když je peněz málo

Příkladů je zkrátka celá řada. Kromě uvedeného a vlastních nemovitostí si můžete pojistit také třeba vybavení své kanceláře nebo ordinace. Před sjednáním libovolného pojištění se vždy však důkladně zajímejte o to, co všechno taková pojistka kryje. Stále více pojišťoven dnes také umožňuje sjednání majetkového pojištění jednoduše online. Přes internet zvládnete jak samotnou kalkulaci, tak uzavření pojistky.

Online sjednání

Pokud jsme hovořili o sjednání přes internet, velmi dobře to má vyřešeno například ERGO pojišťovna s ohledem na pojištění domů nebo bytů či domácností. Se vším vám totiž pomůže praktická online kalkulačka pojištění majetku, která byla navržena tak, aby mohla být pojistná částka stanovena dle m2 obytné plochy nemovitosti či domácnosti, kterou plánujete pojistit. Vyřízení pojistky tak zvládnete v několika jednoduchých krocích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *