Nádobí v zajetí designu

Nadobí v zajetí designu
Nikiko / Pixabay

Design už dávno přestal být výstřelkem úzkého segmentu top produktů, ale rozrostl se do každodenního života nás všech. V expanzi trhu se stal jednou z hlavních konkurenčních výhod a obklopil nás nejen prostřednictvím automobilů, nábytku či dekorací, ale i běžných funkčních prvků, jakým je i kuchyňské nádobí. Už i v běžném hypermarketu si můžete vybrat z nejrůznějších barev a tvarových variací talířů či hrnků, ale světoví výrobci ve spolupráci s designéry zvučných jmen se rozhodli zajít ještě o několik kroků dál a promítnout design do světa kuchyní ještě kreativněji.

Kromě zmiňovaných barev a tvarů jsou moderní experimenty s materiály a jejich kombinacemi. Máme tím na mysli sadu nádobí z barevného skla, na kterém odrazy světla připomínají vodní hladinu, nebo sadu misek z melaminu v barevných odstínech série pop. Dále například klasickou porcelánovou konvičku na čaj, která je „oděna“ do vlněného svetříku v nejrůznějších barvách. Nápoj tak vydrží teplý a hospodyňka si při jeho podávání nespálí prsty. Máte raději spojení moderního pojetí s klasikou? Pak se nadchnete pro pískací konvici na vodu, která kombinuje skálopevnou ocel a estetickou keramiku.

Multifunkční nádobí, dobré nádobí

Nejnovější trendy v oblasti kuchyňských propriet myslí i na co nejjednodušší a variabilní používání. Jistě si vzpomenete na televizní reklamu, ve které nás udivila odepínatelná rukojeť pánve. Dnes je to samozřejmostí, a když už jsou prostory pro uchopení „pevné“, jsou minimálně ohnivzdorné, aby se opečený kus masa ve stejném nádobí dal rovnou přemístit do trouby. Stejné je to i s miskami na dezerty, jejichž nákup začne mít smysl až ve chvíli, kdy si z nich vychutnáte v troubě připravený dezert  crème brûlée.

Tip na článek:  Zamilujte si vaření v moderní kuchyni na míru!

Detaily, detaily, detaily

Je zřejmé, že od boomu designových erotických pomůcek vás nic neudiví, ale už jste drželi v ruce struhadlo na sýr ve tvaru ježka, stojánek na party napichovátka ve tvaru stromu, mlýnek na sůl i pepř v jednom? Že vás takové hračky nepřekvapí? Co termo stojánek na vajíčko, nebo kočičí miska s poklopem pro uchování čerstvých granulek? S každým detailem máte šanci svůj domov vyladit do těch nejatraktivnějších designových tónů. Jakmile přijdou přátelé na skleničku a pochválí vám misku na oříšky, pochopíte sílu prostíracích mikroprvků.

Malý design velkých jmen

Kromě známých českých designerů (za všechny zmiňme Maxima Velčovského, který se proslavil miskou ve tvaru republiky, či vázou – holínkou) si můžete dopřát i originální kousky například od Jana Kaplického (příbory, skleničky…). I díky tomu se každý takový kousek stane nejen ideálním pomocníkem do vaší kuchyně, ale zároveň vás bude zdatně reprezentovat jako pěkný dárek. Muži pořiďte třeba sadu panáků ve tvaru skeletu lebky, ženě otvírák na víno, nebo květináč se zavlažovací miskou na bylinky.

Pro ty z vás, kterým se na designové nádobí „sbíhají sliny“ přikládáme obrázkovou galerii a již brzy se přihlásíme s reportáží z říjnových veletrhů interiérů, dekorací a dárků.

 

[nggallery id=3]

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *