Předokenní žaluzie – užitečný pomocník nebo zbytečný luxus?

Předokenní žaluzie – užitečný pomocník nebo zbytečný luxus?
Předokenní žaluzie – užitečný pomocník nebo zbytečný luxus?

Okna osazená venkovními žaluziemi vypadají jednoduše perfektně, zvlášť pokud jejich barva a styl ladí s fasádou samotného domu. Ale nejde jen o estetickou stránku věci – venkovní žaluzie toho totiž umí mnohem víc, například vám ušetří část peněz za vytápění, odradí zloděje, izolují venkovní hluk nebo ochrání vaše okna před poškozením okolními vlivy.

Nezáleží na tom, jestli jste majitelem starého domu, novostavby či jestli plány na své bydlení máte zatím jen na papíře. Předokenní žaluzie jsou k dostání i ve variantách určených pro dodatečnou instalaci. Liší se zejména způsobem zabudování a uložení v boxu, jenž by měl maximálně respektovat vaše prostorové podmínky. Nikdo nechce doplněk, který bude bránit maximálně efektivnímu otevírání nebo čištění oken.

Dokonalé spojení osvědčeného tvaru a odolného materiálu

Venkovní žaluzie jsou nejčastěji tvořeny pevnou hliníkovou kostrou vyplněnou kvalitní polyuretanovou pěnou pro lepší izolaci. Hliník je totiž obdařen hned dvěma přednostmi, které majitelé nemovitostí zaručeně ocení:

  • je odolný vůči vlivům počasí i mechanickému poškození,
  • jeho povrch lze snadno upravovat práškovými barvami.

Dlouhá životnost a pestrý výběr provedení – to jsou hlavní přednosti žaluzií z hliníku. Umožní vám tak maximálně podtrhnout přirozenou krásu vaší fasády – a to bez jakýchkoli kompromisů. Pořídit si tak můžete třeba i bezpečnostní předokenní žaluzie, aniž by se tato vysoce účinná ochrana proti zlodějům na vzhledu vaší nemovitosti negativně podepsala.

I běžně dostupné typy žaluzií vás však před nenechavci šikovně ochrání. Průměrný chmaták si jednoduše rozmyslí, jestli se bude pouštět do nerovného souboje s hliníkovými doplňky a pravděpodobně si ke svému řádění vybere mnohem jednodušší cíl.

Tip na článek:  Bylinky dokáží uspokojit chuťové pohárky a navíc Vás uzdraví

Žádoucí vlastnosti venkovních žaluzií jsou ještě umocněny jejich jedinečným tvarem – lamely ve tvaru písmene Z se postarají o maximální stínění v letním parnu a zároveň dovnitř propustí přesně tolik světla, kolik si budete přát.

Kde hledat ty nejlepší venkovní žaluzie na našem trhu?

Společnost Sunsystem s.r.o. je na trhu už více než 20 let a díky svým zkušenostem a pečlivě shromažďovanému know-how nabízí svým zákazníkům vždy jen to nejlepší. Vsaďte třeba na nejprodávanější venkovní žaluzie Z-90 a oceňte odolné a tiché provedení umístěné do vodících lišt, které se starají o maximálně tichý chod a odolnost i za silného větru, uživatelsky přívětivé vylepšení v podobě elektromotorů na dálkové ovládání, anebo venkovní senzory počasí zajišťující plnohodnotné využití žaluzií i v době vaší nepřítomnosti.

V létě odfiltrují až 85% slunečního záření, v zimě se pak předokenní žaluzie stanou další izolační vrstvou zamezující únikům drahého tepla z interiéru. Efektivní využívání tohoto stínícího doplňku vám dokáže cela nahradit klimatizaci či snížit náklady spojené s vytápěním. Navíc ochrání vaše okna před mechanickým poškozením (třeba před kroupy) a vaší domovní estetice přidají pěkných pár bodů navíc!

Vyberte si ty nekrásnější předokenní žaluzie na stránkách Sunsystem.cz a využijte jejich dopravu a profesionální montáž po celé ČR včetně kvalitního záručního i pozáručního servisu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *