Řekněte stop plastovým židlím na zahradách

jameswheeler / Pixabay

Jen si to připusťte, líbí se Vám ona plastová monstra všudypřítomná na většině zahrad v České republice? Jistě, najde se i několik málo vkusných prvků říkajícím si plastové židle a stoly, avšak to jsou opravdu jen světlé výjimky ve světě plastu. Vsaďte raději na přírodní posezení, které nadchne nejen každou příchozí návštěvu.

Své si zde najdou především lidé obdaření tvůrčím duchem a fantazií. Najděte i Vy krásu přírodních materiálů, tedy dřeva a kamene, které do zahrad zkrátka přirozeně patří. Citlivě opracované prvky tak dokonale umocní charakter a jedinečnost odpočinkového místa, tedy zahradního zákoutí. Doporučit Vám můžeme dubové lavice, které jsou masivní, stabilní a navíc i snadno přemístitelné, což se hodí především při sekání zahrady a chránění se proti kouřícímu ohništi při užívání si společných chvil v rodinném kruhu u opékání.

Máme pro vás inspiraci

Vyzkoušejte náš tip pro hezčí dřevěné posezení! Lavice jsou tvořeny rozříznutým zakřiveným kmenem stromu. Opracování a vyhlazení dá vyniknout přirozenému tvaru dřeva. Nohy mohou tvořit kupříkladu špalky, aby byly stabilnější, seřízneme je dole. K sedátku lavic je přibijeme silnými hřeby.

Tip na článek:  Praktické umělé travní koberce

Celé sezení ošetříme lazurovacím nátěrem na dřevo. Jako odkládací stůl můžeme zvolit masivní kámen, který má vrchní plochu alespoň půl metru čtverečního. Jestliže objevíte kámen plochého charakteru, máte vyhráno, stačí jej vhodně podložit dřevěnými špalky, anebo jej pouze nechat ležet na vyvýšeném místě, záleží na individuálnosti zahrady. Celou kompozici je možno doplnit o kamenné ohniště, jejž vyskládáme z kamene a mírně zapustíme do země pro dokonalejší vzhled. Vybudováním těchto tří základních zahradních prvků z přírodních materiálů získáte jedinečný komplet, který ideálně zapadne do přirozeného rysu krajiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *