Součásti ložnice, které z neznalosti často opomíjíme

Trendy v bydlení se mění, ovšem není výjimkou, že se vrací i ke svým kořenům. Samozřejmě po všech stránkách vylepšeným a zmodernizovaným. A ani ložnice nejsou v tomto ohledu jiné.

Také si pamatujete na staré matrace „s péry”, která na svého nocležníka prozradily jakýkoliv prudký pohyb (o jiných aktivitách nemluvě), ale také začaly velmi brzy tlačit do zad? A co takhle chrániče matrací, jež si pamatujeme ještě z doby našeho dětství, chránící postele před nepříjemnou nehodou? Možná vás to překvapí, ale obojí má své místo i v současných chrámech spánku. Jen tak trochu jiné, než si myslíte.

Pružiny alias taštičky – jsou komfortnější, než se zdá

Už nejde o jednotlivá pera, tlačící se na povrch. Trendová pružinová matrace vám jich nabídne desítky, ovšem každé z nich je ukryté ve vlastní textilní kapsičce. Ta ho ochrání před poškozením, nedovolí mu opustit jeho místo a v neposlední řadě se také stará o absolutní tichost celého modelu. Žádného protivného vrzání se tedy bát nemusíte.

Rozložení pružin je navíc díky taštičkám bez nadsázky dokonalé, takže vám společně poskytnou žádanou oporu zad. Jde o skvělé ortopedické vlastnosti, které docení všichni spáči, toužící si v noci opravdu kvalitně odpočinout.

TIP: pružinové matrace lze uložit jak na klasický lamelový rošt, tak i na pevnou desku, třeba u oblíbených postelí z palet. O požadovanou pružnost a pohodlí pro záda se postará právě jejich unikátní výplň.

Krycí matrace už neplní jen ochrannou funkci

A opomíjena by neměla být ani vrchní matrace. Zapomeňte na šustivé kusy pogumované látky, sloužící jen jako bariéra před nečistotami. Krycí matrace dokáže spací prostor postele vyrovnat a ještě více změkčit, přičemž jakékoliv další využití je jen příjemným bonusem. Koneckonců, tvoří základ třeba i oblíbených amerických boxspring postelí. Chcete komfort a pohodlí? Vsaďte bez uzardění právě na ni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *