Životnost plastových oken

milivanily / Pixabay

Uvažujete, že se pustíte do výměny oken? O plastových oknech se v současné době hodně mluví. Je pravdou, že mají hodně kladů, ale najdou se i nějaké mouchy. Při výběru se především soustřeďte na dobré izolační vlastnosti, aby byl váš domov bez zbytečného hluku a bez tepelných ztrát.

Přednosti plastových oken

Pokud cenově porovnáte hliníková a plastová okna, zjistíte, že ta z hliníku jsou mnohem dražší. Hliník se obecně hodí na velká okna, protože tolik netrpí na deformaci jako plast. U oken z plastu se naopak dá spolehnout na lepší index propustnosti tepla skrz okenní rám. Obecně tedy platí, že hliníková vám moc neušetří, jestliže si neobstaráte výborné sklo, distanční rámečky a technologii přerušených tepelných mostů. Životnost plastových oken může dosáhnout i více jak padesát let. Ovšem měla by se dodržovat základní pravidla, aby nedošlo k jejich brzkému opotřebování.

Co přispívá k dlouhé životnosti oken

Už z běžného života vám musí být jasné, že o co se staráte, déle vydrží. Nemusíte chodit daleko, což takhle starost o svoje tělo? Výjimkou nejsou ani plastová okna. Ještě před vlastním nákupem si zkontrolujte kvalitu vyrobených oken. Zejména si prohlédněte rohové spoje a spáry. Trvejte na správném profilu a kování. Nesmíte si nechat namontovat okna od neodborných pracovníků, protože riskujete, že dojde k chybě a funkčnost oken se sníží a životnost zkrátí. Hlídejte si šetrné zacházení, příliš necitlivé jednání nepřispěje k ničemu dobrému. U plastových oken není potřeba častá údržba. Postačí si jednou za rok udělat čas, důkladně je umýt, zkontrolovat a namazat. Neustálému namáhání je vystaveno těsnění, které by mělo vydržet až dvacet let. V případě potřeby ho neváhejte vyměnit, protože jde o levné řešení.  Během častého používání se může poškodit také kování, dokonce i tato výměna vás nebude stát mnoho a provádí se snadno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *