Čištění ultrazvukem využijete i v domácnosti

Myslíte si, že se něco podobného uplatní jen v laboratořích nebo průmyslové zóně? Ale vůbec ne. Tento fyzikálně-chemický proces vám může přijít vhod i během běžných denních činností.

Máte-li rádi pořádek, ale jen neradi něco pracně drhnete a pucujete? Využijte vysokofrekvenční vibrace, které uvnitř kapaliny vytváří miliony bublinek vzduchu, jež se o veškerou špínu spolehlivě postarají.

Dopřejte si komfort i hygienickou čistotu

Přesně takhle totiž funguje ultrazvuková čistička. Jde vlastně o princip kavitace, vznikající střídáním nízkého a vysokého tlaku vln. Díky ní vyčistíte vše – od drahých šperků až po oční čočky, jež jsou na hygienu velmi náročné

A jak to celé vypadá? Získáte čistící médium, jehož součástí je i ultrazvukový měnič. Ten vytváří v čistící kapalině vysokou frekvenci ultrazvuku. Vzniklé bubliny jsou nejprve mikroskopických rozměrů, ale velmi rychle dosáhnou díky zhuštění požadované velikosti. A proces čistění může začít.

Jak si vybrat ultrazvukovou čističku domů

Na našem trhu najdete hned několik typů čističek. Liší se podle ultrazvukové frekvence, kterou nabízejí. Od 28 kHZ až po 120 kHZ. A jak si vybrat?

  • 40kHZ – nejlepší pro domácí použití. Poradí si se všemi typy povrchů i jakýmkoliv znečištěním.
  • 28kHZ – nabídnou vám opravdu poctivé čištění pro silně znečištěné předměty.
  • 60kHZ – tyto doporučujeme například na elektroniku, tištěné spoje, ale i na citlivé lékařské nebo laboratorní materiály.
Tip na článek:  Klimatizace nemusí být jen jednoúčelová – co byste o ní měli vědět

Vybírat můžete také čističky s ohřevem či bez něj. Ty, které disponují touto funkcí navíc, se hodí i pro mastné povrchy a další jen obtížně vyčistitelné výzvy. Teplotu i délku ohřevu si zpravidla můžete zvolit podle svých potřeb a preferencí.

Nezapomeňte také, že si spolu s přístrojem musíte pořídit i vhodný čistící roztok. Obojí vám ve vysoké kvalitě dodá specialista na trhu  – Ultrazvuk-sro.cz. Najdete tu vhodné produkty pro domácí i profesionální použití, a to za přívětivé ceny a s rychlým dodáním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *