Dovolte samolepkám na zeď, aby změnily vaše bydlení k lepšímu

Nejde jen o nevšedně vypadající obrázky. Tato dekorace může mít i docela jiný rozměr – bez nadsázky ten 3D! 3D samolepky na zeď působí tak mnohem lépe, než jen obyčejný obraz nebo malba přímo na omítce.

A co víc. Pokud vsadíte na ten správný výběr, lze i tímto jediným doplňkem rázem proměnit atmosféru, panující v místnosti. Potřebujete podpořit svoji kreativitu? Chcete si dobře odpočinout, či získat motivaci třeba ke cvičení? Ten správný motiv vám s tím pomůže.

Podle čeho se při výběru samolepky řídit

Chcete dobrou radu? Zaměřte se na své aktuální pocity. Nepřihlížejte k tomu, co je trendy. Pro vás budou vždy IN motivy, jež doopravdy milujete. A nezáleží na tom, zda je o přírodu, motoristiku nebo třeba vesmír.

Zaměřte se na to, jak vámi vybraný kousek působí

I to je totiž velmi důležité. Máme teď na mysli především barvy. V lidské psychologii hrají velkou roli a spojí-li se s tím správným motivem, pak se jejich efekt násobí. Řiďte se podle barvy, která na obrázku převažuje, ovšem zaměřit se lze také na hlavní motiv. Záleží na tom, čeho si na samolepce „všimnete“ jako první.

Zelená barva je veskrze uklidňující. Naše oči ji milují a hledíme-li do zeleně delší dobu, opravdu si odpočinou. Může rovněž pomoci od stresu. Chcete-li, aby působila teple, zkombinujte ji se žlutou. Opačného působení dosáhnete modrou barvou.

Tip na článek:  Plachtové haly, které vydrží i desítku let

Pokud své 3D samolepky na zeď obléknete do červené, pak vám dodají energii. Dovolte jim, aby vám rozproudily adrenalin ve vašem fitness koutku, případně je pozvěte do ložnice jako předzvěst jedinečné noci. Obvykle se však uplatní spíše v pracovně nebo obývacím pokoji.

Žlutá je barvou rodinné pohody a štěstí. Umí povznést mysl, dodat energii a malé prostory opticky zvětší. Je však třeba k ní přistupovat střídmě. Pokud je jí moc, může v nás dokonce vyvolat negativní emoce (zejména hněv a frustraci).

Potřebuje zejména relaxaci a klid? Pak vsaďte na modrou. Hlubiny oceánu či pozvánka do vesmíru budou pro toto použití jako stvořené. Ale pozor, sama působí spíše studeně, takže ji uplatníte spíše na menší plochy. Výjimku mají jen doopravdy tmavé odstíny (třeba navy blue) – i když to tak nevypadá, dokáží místnost proteplit.

A nesmíme zapomenout ani na moderní fialovou. Symbolizuje luxus, a přitom se skvěle hodí i pro podporu naší kreativity. Ovšem vsadíte-li na světlejší variantu, vnese do vaší domácnosti klid a pohodu. Nikdy pak nepůsobí studeně, takže se hodí opravdu kamkoliv.

Samolepky lze uplatnit i na jiných površích

Nenechte se zmást tím, že u samolepek bývá obvykle uveden dovětek „na zeď.“ Stejně dobrou službu vám udělají i na nábytku nebo třeba na podlaze. Zakryjí nedokonalosti a dodají prostoru docela nový šmrnc.

A kde si je vybrat? Máte-li rádi široké možnosti a přívětivé ceny, určitě nešlápnete vedle se specialisty z e-shopu Vesardi.cz, kteří vám dokáží udělat i samolepku na míru a na přání.

Gallery Images Painting Elephant - Stine86Engel / Pixabay
Dovolte samolepkám na zeď, aby změnily vaše bydlení k lepšímu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *