Jak efektivně vytápět zahradní domek?

Jak efektivně vytápět zahradní domek?
Jak efektivně vytápět zahradní domek?

Pokud máte zahradní domek, který používáte i jako dílnu, pro pohodové trávení volného času, nebo pro občasné přespání, nemusíte jej využívat pouze v létě. Je třeba jen zvolit vhodné vytápění.

Při výběru topného systému čtěte informace a popisky. Zajímejte se o to, jak velký prostor jsou topidla schopna vyhřát a kolik spotřebují elektrické energie. Můžete si pak podle potřeby přitopit a mít v zahradním domku příjemné teplo. Použít lze infrazářiče i teplovzdušné ventilátory. Určitě uvažujte i o vhodné izolaci a zateplení. Pokud užíváte zahradní domek či chatu jen o víkendu, v týdnu temperujte na 10 °C. Zabráníte vzniku plísní, snížíte vlhkost a ušetříte za energie.

Podlahové vytápění

Podlahové topení představuje teplovodní vytápění nebo elektrické topné rohože. Teplota podlahy by se měla pohybovat od 24 do 26 °C. Teplý vzduch stoupá vzhůru a klesá až při opětovném ochlazení, proto se nám občas zdá v místnosti zima. Díky podlahovému topení nebudete mít studené nohy a přetopeno v místnosti. Můžete výrazně ušetřit a místnost vytápět na menší teplotu, než radiátorem. Podlahové vytápění nevíří prach a je vhodné pro alergiky. Čeká vás sice o něco vyšší pořizovací cena, ale brzy se vám investice vrátí. Jen počítejte s tím, že místnost vytopíte za o něco delší dobu.

Tip na článek:  Římské rolety proměňují zastínění pokoje v estetické kouzlo

Infrazářiče

Infrazářiče ohřívají v první řadě osoby a nábytek, následně se od nich ohřeje i vzduch. Neprodukují škodliviny a jsou použitelné i v uzavřených prostorách. V místnosti se nevíří prach, proto je topení vhodné i pro alergiky. Zahradní domek vám vyhřejí rychle. Infrazářiče jsou přenosné, lehké a také cenově dostupné. Halogenové a infračervené zářiče však ohřívají jen místo, na které namíříte jejich parabolu, proto je třeba je vhodně umístit. Infrazářiče jsou vyráběny o různém výkonu a ten je nutno přizpůsobit velikosti zahradního domku.

Zapojte solární energii

Rekreační objekty, chaty i zahradní domky jsou jako stvořené pro využití solární energie. Ta se dá využít nejen během letních měsíců. Velmi snadným způsobem je pořízení solárních kolektorů. Ty se vám zajistí teplou vodu a vytopení daného objektu ve večerních hodinách. Solární energie se vám určitě vyplatí a je dobré ji využít i na vytápění zahradního domku.                

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *