Jak na výběr rohové sedačky od A do Zet

Jak na výběr rohové sedačky od A do Zet
Jak na výběr rohové sedačky od A do Zet

Obývací pokoj je srdcem každého domu, trávíme zde svůj volný čas i společné chvíle se svými nejbližšími. Musí splňovat mnoho funkcí, od relaxační až po společenskou. A právě proto se neobejde bez skutečně dobré sedačky.

Mezi nejoblíbenější sedací soupravy aktuálně patří ty rohové, dokáží totiž rozdělit interiér hned na několik užitkových zón. Bez obtíží se vejdou i do malých obývacích pokojů, pokud je umístíte do velkého prostoru, zcela přirozeně v ní zaujmou dominantní pozici. Snadno rozdělí obývák do několika samostatných zón, takže pracovní koutek nebo odpočinkový prostor s polštáři zcela přirozeně zapadnou do aktuálního konceptu, který jste svému srdci domova dali.

Když potřebujete místo na občasné přespání

Ale nejde jen o samotné posezení. Rohové sedací soupravy se skvěle hodí pro chvíle, kdy potřebujte někde uložit kamarády nebo návštěvu na noc. I ty nejjednodušší modely v sobě ukrývají praktické rozkládací lůžko zajišťující komfortní spánek.

Šikovné úložné prostory

Rohová část pak obvykle obsahuje i úložný prostor, takže třeba povlečení nebo peřiny pro nečekanou návštěvu nebudete muset pracně hledat v peřiňáku, ale vejdou se sem i sezónní věci, knížky a časopisy a mnoho dalších nezbytností. A díky moderním otevíracím systémům si s manipulací poradí i dítě.

Jakou funkci bude vaše rohová sedací souprava mít?

Možnost výběru levého či pravého rohu by měla být pro rohovou sedačku samozřejmostí, ale stejně důležitá je i správná velikost. Rozmyslete si, kolik lidí ji bude pravidelně používat, příliš ji naddimenzovat je zbytečné, pro občasné návštěvy se stejně dobře hodí dokoupené taburety či třeba sedací pytle.

Vybírejte i podle funkce, kterou bude váš nový kus nábytku plnit. Sedačka určená zejména pro relaxaci potřebuje širší sedáky, na které se pohodlně uložíte i bez jejich rozložení. Naopak model kladoucí důraz zejména na společenské aktivity vyžaduje spíše polohovatelné opěrky nebo volitelně polohovatelné polštáře, které lze v případě potřeby i zcela odstranit.

Udělejte si jasno v materiálech

Kůže anebo látková klasika? Jednoznačná odpověď při výběru nové moderní rohové sedací soupravy bohužel neexistuje, každý materiál má svá pro i proti.

Kůže je jednoznačně nadčasová a vypadá skvěle v každém interiéru, potěší vás delší životností, je vhodná i pro alergiky a odolá i útokům dětí nebo domácích mazlíčků. Je však nutné vyhradit si čas na její údržbu a neobejdete se bez vyšší vstupní investice. Chtít totiž musíte kůži hloubkově probarvenou, nikoli tu s povrchovým nástřikem či dokonce ekokůži či koženku. Šetřit na kvalitě se v případě kůže rozhodně nevyplácí.

Textilní sedací soupravy nabízejí širokou paletu barev a vzorů, a pokud si připlatíte za voděodolný materiál, budou se i snadno čistit. Přesto se však nevyhnou zvýšenému usazování prachu a nečistot hluboko ve vláknech, odkud je jen stěží vyčistíte.

A kde novou sedací soupravu koupit? Ideální je nákup v kamenném obhodě, při výběru přes internet se poohlížejte pouze po nábytku skladem, který se nepotýká s dlouhými dodací lhůtami a dalšími nepříjemnostmi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *