Praktické dekorace do domácnosti

vazaTo, co dodává našemu bydlení finální podobu a rozhoduje o tom, zda se budeme cítit doma dobře, jsou právě dekorace. V případě, že si příliš na klasické dekorativní předměty nepotrpíte, existuje možnost jak spojit příjemné s užitečným. V dnešním článku vám přinášíme pár tipů na praktické dekorace, které určitě uvítáte. Jednak ozdobí interiér a ještě splní účel.

Nástěnné hodiny

Umět si zorganizovat správně čas patří mezi důležité body vedoucí k úspěchu. K využití času, jež má být opravdu efektivní, ať už jde o spánek, zábavu či práci, potřebujete mít neustálý přehled. To umožňují nástěnné hodiny, které dokonale plní svůj účel hned ve dvou bodech. Jsou praktické a rovněž dekorační součást každého bydlení. Jelikož existuje nepřeberné množství stylů, barev, tvarů, vybere si úplně každý.

Krby a kamna

Kamna i krby se používají už dlouhá staletí. Jejich hlavním úkolem bylo především vytápění domovů. S kvalitními kamny či krbem budete mít doma příjemné teplo. S narůstajícími cenami za energie se opět vrací na scénu a těší se velké popularitě. Dnes se už však nehledí pouze na jejich funkčnost, ale rovněž design. Kamna bezpochyby vytváří příjemnou relaxační atmosféru. Kdo by pohrdl pohledem do krbu, jak praskají polínka nemluvě o vůni dřeva. Nemůžete-li si dovolit opravdový krb či kamna, protože bydlíte v panelovém bytě, existují také jiné možnosti, jak si zprostředkovat teplo i realistický efekt plamene, a to díky elektrickým krbovým kamnům.

Tip na článek:  Oživte stěny svého domova

Vázy jako zvlhčovač vzduchu

Vázičky a vázy různých tvarů i velikostí patří neodmyslitelně do každé domácnosti. Sloužit nemusí jen jako okrasa bydlení, ale také jako praktický zvlhčovač ovzduší. Uvnitř takové vázy bývá zabudován ultrazvukový izolační generátor mlhy, který vodu rozloží na mlžné kapénky. Takto vytvořená mlha víří a vyplňuje vázu. Následně přepadává přes okraj vázy do prostoru. Jaký bonus taková mlhová váza přináší? Mlha je záporně ionizována a váže na sebe pylové i prachové částice. Tuto vázu ocení především lidé trpící alergiemi či astmatem.
krb

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *