Správný materiál prostěradla zahalí Vaši postel do pohodlí a elegance

povleceni Ačkoliv jste tomu možná doteď nepřikládali zvláštní význam, tak i volba materiálu povlečení a prostěradla ovlivňuje kvalitu vašeho spánku a během noci. Aby byl odpočinek dokonalý, měli byste se ve Vaší posteli cítit příjemně nejen na dotek, ale i psychicky. Postel zkrátka musí ladit vašemu vkusu jako celek.

Prostěradla dotváří vizuální dojem i pohodlí

Prostěradlo by mělo byt výrazným, ale pouze doplňujícím vizuálním prvkem, který podtrhuje design vašeho povlečení. Prostěradlo můžete ladit s převažující barvou postele, díky čemuž vytvoří splývavý efekt a nejvýrazněji tak vynikne povlečení. Nebo základem zvolíte povlečení a vyberete si nejlépe jednu z jeho barev. Vždy se však barvy musí doplňovat, nikoliv přebíjet. Vysoké nároky je třeba mít také na volbu materiálu a prodyšnost. Pozor si dejte také na správnou velikost, je velmi nepříjemné, když se pod Vámi prostěradlo různě shrnuje nebo je příliš krátké.

Bavlněná prostěradla jsou nestárnoucí klasikou

Bavlněná prostěradla jsou měkká, pružná, skvěle sají pot a zejména v letních měsících příjemně chladí. Lidem s citlivější pokožkou může však kontakt s klasickým plátnem připadat ostrý. Zejména v oblasti pat, kolen a loktů.

Tip na článek:  Rodinné balení aneb pohodlný spánek pro všechny

Froté prostěradla přenášejí hebkost ručníků i do postele

Pokud si rádi užíváte hebkou náruč ručníku či županu po koupeli, skvělá zpráva je, že přesně tento pocit si můžete užívat i ve spánku. Froté je velmi příjemný měkký materiál, který krásně hřeje ale zároveň prodyšný a savý. Díky tomu se však hodí k používání v zimních měsících. Na rozdíl od bavlněných prostěradel jej netřeba žehlit, stále si udržuje svůj tvar a na posteli skvěle sedí. Díky jeho vlastnostem ho nejlépe zkombinujete s povlečením z bavlny, krepu nebo flanelu.

Jersey prostěradla jsou plyšovým pohlazením v ložnici

Přímo mazlivý efekt vytvářejí prostěradla z materiálu Jersey. Tento materiál je neuvěřitelně hebký a proto se výborně hodí pro dětská prostěradla. Jde o velmi lehký a prodyšný materiál, který si výborně poradí s vlhkostí. Malí i velcí si tak pohodlí Jersey prostěradla mohou vychutnávat celoročně. Je vhodný ke všem typům povlečení a stejně jako froté se nežehlí.

Krásné snění i lenošení!

prosteradlo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *