Tik, tak, tik… Atypické hodiny 3

Poslední díl z trilogie „Atypické hodiny“ právě přichází. A tentokráte ne pouze dvoje hodiny, ale rovnou troje. Trojice, již spojuje jedno, kromě toho, že to jsou hodiny, a to fakt, že ani jedny neobsahují jedinou číslici určující čas. Kdo by si to pomyslel, aby hodiny neměly číslice, že? Přesvědčíme Vás, že čísílka nejsou vše.

Každý člověk by hledal na nástěnných hodinách alespoň dvanáct čísel, ať už římských, anebo arabských, zkrátka čísel. Ale některé hodiny řeší proces určování času jinak. Jen se podívejte na brněnský orloj. Vidíte na něm přehršel čísel? Ne! I Vy můžete mít doma hodiny, které nejsou plny algebry. Stačí se řídit polohou ručiček, anebo toho, kam ručičky ukazují. Co třeba čtvrt na babičku? Pardon, ve skutečnosti čtvrt na čtyři. To pouze fotografie babičky stojí na místě čtyřky.

Takovéto hodiny s fotografiemi si můžete nechat vyrobit v každém kvalitním grafickém studiu, nebo kdekoli jinde. Ale jestliže chcete trošku ušetřit, vezměte jednoduše dvanáct fotek, jež umístíte okolo pořízeného hodinového strojku. A máte vyřešen problém s určováním času. Jistě, bylo by poměrně vhodné, abyste fotografie situovali do útvaru alespoň trošku podobnému kruhu, jinak budete mít nemalé problémy s určováním toho, kam zrovna ručičky ukazují.

Tip na článek:  Voňavé svíčky

Další podobnou možností může být nákup hodin s přírodními ornamenty. Opět můžete volit, zda si vytisknete fotografii sami doma, na niž následně umístíte hodinářský strojek, anebo zainvestujete do již hotových hodin. Je Vám jistě jasné, že materiál použitý na hodiny může být mnohý. Od dřeva, plechu a mramoru, až po plast, sklo a kov. Velice pěkně působí, když zakoupíte čistě bílé hodiny z keramiky, popřípadě keramický talíř a několik fixek, které na keramice dobře drží. Poté už jen stačí s dětmi na talíř či hodiny něco pěkného nakreslit, nalepit vhodným lepidlem strojek a můžete vše opatřit věšákem. A hurá s dílem na zeď!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *