Zařizujeme dětský pokoj

Představy budoucnosti jsou u většiny mladých lidí podobné a nezastupitelnou roli v nich hrají děti a rodina. Přestože chtějí stihnout tolik jiných věcí, jen málokdo si neplánuje nakonec zakotvit v tomto přístavu.

Bydlíme „ve svém“

Zařizování prvního společného hnízda působí svým obyvatelům radost i starosti, a to zejména tam, kde jsou finanční možnosti řekněme omezené. Zařizování dětského pokoje bývá většinou posledním krokem a je třeba jej předem řádně promyslet. Ať již sami preferujeme jakýkoli styl zařízení, je nutné si uvědomit, že zde bude kralovat někdo jiný. Někdo se zcela odlišnými potřebami a rozdílným vkusem, který je potřeba minimálně do určité míry respektovat.

Dětský pokoj pro „malé“

Jednoduché se to může zdát u miminka. Potřebuje postýlku, místo na oblečení, případně přebalovací pult. Miminka však rostou jako z vody a již batole si nárokuje vlastní prostor. Protože se pohybuje hlavně po zemi, myslete na to při zařizování již předem a začněte kvalitní podlahovou krytinou. Dítěti nejenže nesmí být na zemi zima, ale podlaha nesmí klouzat a vhodná je i zvuková izolace. Sousedům možná roztomilé poskakování vašich ratolestí až tak roztomilé nepřipadá. Přibývá také hraček, které je třeba někam uložit a mělo by to být vždy v dosahu dítěte. Předejdete tak riziku možného úrazu, když se váš andílek bude snažit bez pomoci vyšplhat ke stropu. Všeobecně pak platí žádné ostré hrany, žádné sklo.

Tip na článek:  Pár vychytávek pro vaše pohodlné bydlení

Máme školáka

Nejpozději před nástupem do školy je potřeba rozšířit nábytkovou sestavu v dětském pokoji o psací stůl a židli. Tady se nevyplácí šetřit, zdravá a rovná záda vašeho dítěte by měla mít přednost před vším ostatním. Při troše snahy však lze sehnat nábytek polohovací, který s dítětem alespoň nějaký čas poroste. Na ostatní zařízení již většinou dítě mívá vlastní názor a třebaže vám z jeho představ vstávají vlasy hrůzou na hlavě, snažte se je alespoň částečně akceptovat – vždyť to není nábytek a dekorace, co dělá domov domovem, ale právě děti a rodina.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *