Domácí zvíře pro alergiky

Domácí zvíře pro alergiky
Domácí zvíře pro alergiky

Diagnostikuje-li lékař u vás nebo vašeho dítěte alergii na zvířata nebo jednu z dnes nejrozšířenějších alergií – alergii na roztoče, v tom případě je nám líto, ale vhodné zvíře pro vás prostě NEEXISTUJE.

Zvířecí srst, peří a výměšky

Občas se objevují zprávy o různých „pro alergiky vhodných“ plemenech psů nebo koček, která jsou bez srsti a tudíž nevadí. Není to však pravda. Zvířecí srst sama o sobě je pouze přenašečem daného alergenu, který je obsažen v šupinkách zvířecí kůže, v jeho slinách, krvi, lupech, výkalech. Zvířecí alergeny mají navíc schopnost dlouho přežívat, a to nejen v prostorách, kde se zvíře pohybovalo, ale např. i na oděvu lidí, kteří s ním přišli do styku.

Hodně dráždivé jsou alergeny kočičí, často také psí, zde ale závisí na daném plemeni. Agresivnost alergenu nemá přitom nic společného s délkou srsti daného zvířete, jak se mnoho lidí mylně domnívá. Nejvíce problémů způsobují v tomto směru boxeři, jezevčíci, pudli, knírači a jorkšírové. Zejména malé děti pak často negativně reagují i na doma chované hlodavce jako jsou myši, křečci, morčata, atp. V podstatě totéž platí o různých druzích ptáků, v jejichž kůži, peří a výkalech se rovněž nachází množství nebezpečných roztočů.

Tip na článek:  Vyvarujte se chyb při návrhu interiéru. Máme pro vás praktické rady i tipy!

Akvárium?

Pokud jste nabyli dojmu, že tedy snad alespoň akvárium nebo terárium, mýlíte se. Takováto nádrž je ideálním prostředím pro vznik a šíření plísní do ovzduší, často se také mohou objevit alergické reakce např. na podávané krmivo.

TIP: Přečtěte si jaká rasa chlupatého mazlíčka je vhodná pro alergiky zde.

Už zvíře máte

Pro alergika ideální je prostředí, ve kterém zvíře nežije. Pokud však zvířecího miláčka už doma máte a nechcete se ho zbavit, nutně musíte dodržovat jeho přísnou hygienu, velmi pečlivě a často provádět úklid v bytě, udržovat pelíšek zvířete v naprosté čistotě, často prát a zamezit přístupu zvířete do prostor, kde alergik spí. V případě velmi silných alergií však ani tato opatření nepomohou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *