Zvažujete investici do bazarového nábytku?

nabytekCo si představíte pod pojmem „bazarový nábytek“? Staré oprýskané skříně, ve kterých se více, než šatstvo hromadí spíše zástupci živočišné říše? Nebo snad staré stěny zdobící obývací pokoje minulého století? Ať jsou vaše myšlenky jakékoli, kvalitní bazarový nábytek předčí i vaše nejdivočejší představy. Investice do takovéhoto nábytku může být totiž tím nejlepším, do čeho jste se v rámci svého života rozhodli investovat. Jak je to možné? Tajemství tohoto rustikálního nábytku vám odhalíme na následujících řádcích.

Staré vs. nové

Pořídili jste si moderní šatní skříně na míru do své zbrusu nové ložnice? Svou službu plnily po dva, či tři roky? Následně jste začali pozorovat větší, či menší nedostatky spočívající ve změně struktury materiálu, barevné stálosti nebo další neduhy, jež jsou s moderními materiály spojeny? Pak se zřejmě potýkáte s problémem, který řeší drtivá většina domácností, které podlehly moderním trendům. Moderní materiály – ač vypadají sebedokonaleji – bohužel neoplývají takovou životností, jako materiály dob minulých. Kvalitní a ručně opracovávané dřevo se již v nabídce nábytkových gigantů příliš neobjevuje. Další důvod k tomu, abyste místo po zbrusu nové laminátové šatní skříni, sáhli po skříni s okouzlující minulostí, která skrývá nejedno zajímavé tajemství.

Tip na článek:  Ložní povlečení pro vás klidný spánek

Životnost není jedinou výhodou

Trendy jsou jedna věc, preference zákazníka a jeho vkus věc druhá. Pokud se rozhodujete na základě marketingových tahů, které jsou – řekněme si upřímně – mnohdy velmi účinné a cílené, pak se nelze divit, že vaši domácnost zdobí „fádní“ kousky nábytku, které jsou součástí většiny „obyčejných“ domácností. Pokud se však rozhodnete pro luxusní vitríny s historickým nádechem, anebo starodávné komody, vězte, že nejen vy, ale také všechny návštěvy vašeho nového bytového dekoratéra náležitě ocení. Taková starodávná truhlice po prababičce totiž ukrývá více, než se na první pohled může zdát…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *