Převlečte byt do nového kabátu

bytMůj byt, můj hrad – staré známé přísloví, které však mnohé charakterizuje. Pokud vám připadá stávající bydlení „vyšlé z módy“ a chcete svůj byt oživit, máme pro vás pár zajímavých rad a praktických tipů. Rekonstrukce bytů nepatří mezi nejlevnější aktivity, nicméně pokud skloubíte dobrý nápad, moderní materiály, zkušené řemeslníky a kvalitní vybavení, výsledek bude stát jistojistě za to. Jaké vychytávky při rekonstrukci bytové jednotky uplatníte?

Vyměňte staré jádro za nové

Součástí starších panelákových bytů bývá neoblíbené umakartové jádro, které v průběhu času pozbývá na své „kráse“ i zdravotní nezávadnosti. Umakart podléhá plísním, vlhkosti, začíná zapáchat a pomalu, ale jistě se rozpadá. Nejvyšší čas na výměnu umakartového jádra za jádro zděné. Díky zděnému jádru získáte čistotou a novotou vonící prostor, který často nabývá také větších rozměrů, než původní prostorové vymezení koupelny. Pro zdění jádra se používají buďto cihly, tvárnice nebo velmi oblíbený sádrokarton.

Tip na článek:  Odborné čištění koberců a sedaček v Praze

Náš tip: Rekonstruujete byt v našem hlavním městě? Zajeďte si pro stavebniny v Praze k přednímu českému prodejci Bosta holding a.s. a ušetřete!

Stropní podhledy dokážou mnohé zamaskovat

Většina z nás neřadí malování mezi svou oblíbenou činnost. Pokud se během převlékání bytu do nového barevného kabátu objeví nepříjemné odlupování omítky nebo nemožnost vytvořit souvislý a vizuálně přijatelný nátěr, řešením může být sanace zdiva nebo velmi oblíbené stropní podhledy. Ty mohou ukrýt jak stropní nerovnosti, tak starý nátěr i elektro rozvody. Do podhledů je možno umístit celou škálu speciálních podhledových svítidel, které dodají místnosti na atraktivnosti.

Na rekonstrukci si pozvěte odborníky

Pokud nepatříte mezi manuálně zručné kutily, elektrikáře, zedníky, podlaháře a instalatéry v jedné osobě, nechte rekonstrukci bytu na odbornících. Jedině tak budete mít jistotu, že vaše tajné představy o ideálním bydlení budou naplněny v plném rozsahu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *