Návrat látkových rolet

RoletyLátkové rolety představují již tradičně oblíbený stínící ale navíc také dekorativní prvek. Jistou dobu bylo jejich prvenství upozaděno a jejich místo ve velké míře nahradily zejména horizontální plastové lamelové žaluzie. Díky široké barevné škále, množství vzorů a variabilitě materiálového provedení se však opět dostávají do popředí zájmu.

Elegantní doplněk každého interiéru
Jejich vlastnosti je totiž předurčují do všech interiérů. Látkové rolety dokážou zajistit dokonalé sladění s ostatním bytovým vybavením, účinně ochrání byt před slunečními paprsky i před nechtěnými pohledy zvenčí. Nezanedbatelnou skutečností je také jejich příznivá pořizovací cena. Látkové rolety jsou vysoce elegantním řešením zastínění prostor, splňující nároky současné moderní doby.

Rolety pro všechny typy oken
Látkové rolety jsou vhodné pro všechny typy oken – pro okna dřevěná, plastová či hliníková. Lze je namontovat na křídlo okna, nad okno i na střešní okno. Roleta s oknem tvoří ve všech případech celistvou a kompaktní část.

Ovládání manuální i motorové
Jejich ovládání nemusí být pouze mechanické, jak tomu bývalo dříve, ale také motorizované s využitím dálkového ovládání. V případě mechanického ovládání je na výběr tzv. nekonečný řetízek v několika druzích tak, aby co nejlépe vyhovoval stylu daného interiéru. Další možností je ovládání za pomoci šňůrky. Výhoda jejího užití spočívá u látkové rolety vybavené pružinovým mechanismem v možnosti rychlého a snadného zastavení na jakémkoliv požadovaném místě. Motorizovaný systém je uživatelsky velmi komfortní. Umožňuje za pomoci řídící jednotky automaticky nastavovat pohyb rolety v předem stanovený čas. Navíc může být vybaven také slunečním čidlem, které reaguje na intenzitu světla a vydá pokyn pro zatažení látkové rolety.

Tip na článek:  Výběr kvalitních hotelových matrací – dopřejte svým klientům opravdový komfort

Velké plus – snadná údržba
Vzhledem k tomu, že moderní látkové rolety jsou vyrobeny s použitím speciálních antistatických tkanin, které zabraňují usazování prachu na povrchu, výrazným způsobem se snižuje jejich znečištění. Případná údržba je více než snadná. V případě potřeby je stačí vysát za pomoci vysavače, nastaveného do speciálního šetrného režimu, aby nedošlo k mechanickému poškození tkaniny.

A na závěr ještě jedna zajímavost. Byť je výběr látkových rolet skutečně bohatý, existují i firmy, které nabízí možnost jejich individuálního potisku. Děti tak mohou mít na roletě například obrázek svého oblíbeného domácího mazlíčka.

2 komentáře: „Návrat látkových rolet

  • 2.10.2013 (9.14)
    Trvalý odkaz

    Pěkný článek a musím souhlasit. Po římských roletách je veliká poptávka, zejména po různých barevných variantách.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *