Studentské pokoje, aneb Řekněte stop nudným místnostem

Máte doma mladého studenta či potomka, který brzy nastoupí na střední školu? Tak to máte nejvyšší čas, abyste přestavěli jeho dosavadní dětský pokoj do podoby pyšnící se přívlastkem „studentská“. Ale dříve, než se pustíte do proměny pokoje, pojďme si něco povědět o základních pilířích a faktech, která byste měli při přestavbě respektovat.

V prvé řadě nezapomínejte na to, že náctiletý student je ve věku, kdy si rád o spoustě věcí sám rozhoduje, nebo se minimálně podílí na rozhodování. V každém případě tak přestavbu konzultujte právě s budoucím studentským nájemníkem místnosti, kterou bude využívat pro chvíle studia i následné relaxace po unavujících povinnostech.

Při zařizování studentského pokoje promyslete i vhodné barevné řešení nejen stěn, ale celého pokoje jako komplexu. Abyste docílili pozitivního ladění místnosti, vyzkoušejte kombinaci několika pastelových barev. Popovídejte si s Vaším studentem, jaké doplňky by si v pokoji představoval, a společně pak zvolte vhodnou barevnou těchto dekoračních prvků. Nábytek volte raději přírodní a neutrální, avšak i křiklavé barvy dokáží divy… Mezi módní tóny patří dozajista korálová, zelená, dokonce i fuchsiová, avšak neuděláte chybu ani stálicemi – červenou, žlutou či oranžovou barvou.

Tip na článek:  Přelivový vs klasický bazén: Jaký je mezi nimi rozdíl a do kterého se vyplatí investovat?

Neuděláte v žádném případě chybu, když pořídíte dostatečný počet prvků zajišťujících úložný prostor, těch totiž není nikdy dost. Můžeme Vám doporučit věšáky na kolečkách, takzvané štendry, které se budou v moderním studentském pokoji dozajista vyjímat, uvidíte. Vedle nešlápnete ani v případě volby mnohých plakátů na zdi, či fotografií dle vlastního výběru osadníka pokoje. Dejte ale pozor, pokud se Váš potomek uchýlí k nevhodným, vyzývavým až vulgárním motivům, které by si chtěl umístit na zeď, to raději zasáhněte, než abyste poté museli několik let koukat na něco, co se Vám samotným ani trošku nelíbí. Proto také zařizujete pokoj společně tak, aby se student ve svém prostoru cítil dobře a zbylo mu dost místa na koníčky, odpočinek, učení i spánek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *