Abyste při výběru podlahy nešlápli vedle

Rekonstruujete nebo zařizujete byt, či dům? A řešíte také výběr vhodné podlahové krytiny? V dnešní době je podlahová pokládka vskutku velmi rozmanitá. Dostatečná orientace v jednotlivých druzích, jejich výhodách a nevýhodách je proto více, než potřebná. Pojďme si nyní společně představit materiály a druhy podlahových krytin, které mohou vaši doposud smutnou a nezajímavou podlahu hezkým způsobem oživit.

Dřevěné a laminátové podlahy
Vůně dřeva je pro řadu z nás jedním z nejpříjemnějších přírodních aromat. Proto se stále více zákazníků rozhoduje právě pro dřevěné a laminátové podlahy. Nutno podotknout, že dřevěné podlahy mají své nezanedbatelné vlastnosti, na druhou stranu se však vyznačují vyšší cenou. Naproti tomu podlahy laminátové jsou od těch dřevěných téměř k nerozeznání a jejich cena vás také velmi mile potěší.

Linoleum vs. marmoleum
Že éra linoleí již dávno skončila? Ani náhodou! Dnešní moderní vzory a barvy doslova nahrávají novodobým bytovým trendům. Na rozdíl od klasického linolea je marmoleum čistě přírodním výrobkem, který nezatěžuje životní prostředí a v interiéru působí velmi efektivně.

Tip na článek:  Evergreen domova - koberec

Klasické koberce
Ale ani tradiční koberec neztrácí na svém půvabu. Jeho pokládce dáváme přednost zejména v dětských pokojích. Ono takový dupot dětských nožek a nějaké to spadlé autíčko dřevěné ani laminátové podlaze příliš neprospívá. A v zásadě neprospívá ani sousedským vztahům. Proto zde zaujímají koberce své neodmyslitelné místo.

Vinylové dílce
V současné době se na vrchol oblíbenosti šplhají moderní vinylové dílce, které vynikají svou výjimečnou odolností, tvárností, cenovou dostupností a všestranností. Vinyl může dost dobře imitovat dřevo i kov a využití nalezne jak v bytových prostorech, tak i v prostorech komerčních.

Jeden myslel na “Abyste při výběru podlahy nešlápli vedle

  • 24.4.2013 (8.57)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den, hledáme s manželkou podlahu do obýváku. Já bych to koupil klidně v OBI a neřešil to, ale ona furt, že tam ty podlahy jsou aušusový. Chce to koupit od nějakýho známýho dodavatele nebo rovnou výrobce. Cpe mi Gerflor, dneska mi ukazovala tuhle podlahu: http://www.gerflor-pvc.cz/produkty/pvc-s-textilni-podlozkou/hitex Tak jako dobrý, jen mě to z toho OBI přijde jednodušší. Jsem demokratickej člověk, tak jí dám taky nějaký to slovo a proto se Vás ptám co si myslíte vy jako odborníci? Stačí OBI nebo lepší ten Gerflor? Díky Platák.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *