Komfort vestavěných skříní

Současný trend moderního bydlení nás směruje k maximálnímu využití prostoru tak, aby obytná část byla vzdušná a světlá, nikoliv naplněná nábytkem tak, jak bývalo zvykem dříve. Velkým pomocníkem v řešení úspor místa jsou vestavěné skříně. Jedná se o variabilní systém, které lze na míru přizpůsobit přesně potřebám vašeho bytu.

Vestavěné skříně maximálně využívají prostoru, který máte k dispozici. Za pomoci posuvných, případně méně rozšířených otevírací dveří, vám nabízí flexibilní policový systém vyrobený na míru. Jedná se elegantní a praktické řešení, které vám navíc dopřeje přehlednosti a uspoří čas. Díky tomuto systému můžete získat téměř na každém místě velmi slušný prostor s velikým potenciálem úložných ploch.Vestavěné skříně jsou však vhodné nejen pro šatstvo, prádlo a boty, ale jejich obliba se rozšířila i pro uschování knih, dokumentů, skla, velmi oceňované jsou v domácích pracovnách.

Vestavěné skříně nejsou dnes již pouhou nábytkovou stěnou, která je sice praktickým pomocníkem, ale nikterak velkou ozdobou bytu. Staly se designově propracovanou záležitostí a například celá obýváková stěna, za níž se ukrývá úschovný systém, může být v interiéru vítaným a pěkným prvkem. Vestavěná skříň nemusí být pouze úložný prostor, ale může se stát harmonickou součástí bytu nebo třeba kanceláře. Problém nepředstavuje ani tzv. hluchý prostor, například zkosené stropy či různé výklenky. Dnešní firmy, které se na výrobu vestavěných skříní na míru specializují, si poradí i s využitím takového prostoru.

Tip na článek:  Zbavte se odpadů jednou pro vždy!

Z důvodu úspory místa jsou nejvyhledávanějším modelem vestavěné skříně s posuvnými dveřmi v rámu, další možnost představují otevírací dveře buď rovněž v rámu, nebo na pantu. Dveřím zajišťuje jejich funkčnost právě systém rámů, kolejnic a kování.

Materiálů je nepřeberná řada a uplatnění zde nachází lamino, zrcadla, lacobely a barevné sklo, matelac, vzorovaná skla, dýhy, stále častěji se do popředí zájmu dostává také bambus, ratan a dekorativní  výplety – to vše v mnoha barevných odstínech, případně lze zvolit žaluzie buď z masivu, nebo foliované, rovněž v široké barevné škále. Záleží jen na vašem vkusu a samozřejmě finančních možnostech.

Pokud jste se tedy rozhodli pro variantu vestavěné skříně po zvážení požadovaného využití jejího prostoru, je dobré si předběžně zaměřit prostor a s představou a naměřenými rozměry navštívit některou z provozoven specializovaných firem. Samozřejmě, že po dohodě přijede technik k vám domů, prostory důkladně přeměří a projedná s vámi podrobnosti, avšak na provozovně můžete vidět nejen celé vzorníky materiálů, alae třeba také ukázky možností, jak bude vaše skříň vypadat.

A pokud budete chtít sladit materiál vestavěných skříní například s podlahou nebo bytovým zařízením, které již máte je vhodné, je-li to možné, vzít s sebou kousek materiálu a vybrat si na místě takový, který bude ladit nejlépe. Je třeba počítat s tím, že v průměru trvá montáž jedné skříně jeden pracovní den.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *