Myčka nádobí – užitečný pomocník

Myčka nádobí se stala stejně běžnou součástí našich domácností, jako třeba automatická pračka. Je užitečným domácím pomocníkem, který šetří váš čas i peníze. Pokud o nákupu myčky teprve uvažujete, potom byste měli vědět několik základních informací.

Myčku můžete pořídit jak do kuchyně, která svou rozlohou připomíná taneční sál, tak do kuchyňky velké jako dlaň. Široký sortiment nabízí v běžné řadě myčky šíře 45 cm a 60 cm, avšak pokud máte skutečný nedostatek místa, lze zvolit také například variantu tři v jednom a pořídit kombinaci myčky s varnou deskou a troubou.

Stolní myčka
Jste-li singl a nechcete se zaobírat mytím nádobí ve dřezu, můžete pořídit malou stolní myčku. Ta je vhodná pro několik hrnečků, sklenek a talířů a je proto vhodnou volbou i do kanceláří.

Úzká myčka šíře 45 cm
Z běžných myček je šíře 45 cm vhodná pro jednu až dvě osoby. Kapacita této myčky je osm až devět sad nádobí. Pokud tvoříte tříčlennou rodinu, pak je již na místě úvaha volby širší myčky.

Široká myčka šíře 60 cm
Čtyřčlenná rodina, či rodina s více členy pak musí rozhodně uvažovat nad širokou myčkou, do které se vejde 12 až 14 sad nádobí. Pokud byste zvolili myčku užší, museli byste ji zapínat opakovaně, čemuž by byly úměrné i vyšší náklady na její provoz, nehledě na dřívější opotřebení.

Tip na článek:  Objevte indukční technologii s novinkami značky MORA

Obavy, že vaše myčka spotřebuje příliš velké množství vody, nejsou na místě. Dnešní myčky umyjí nádobí běžně s deseti až patnácti litry vody. Záleží na typu myčky a zvoleném programu. Pokud budete mýt stejné množství nádobí ve dřezu, spotřebujete přibližně 40 l vody a při mytí pod tekoucí vodou dokonce až 70 l. To představuje skutečně velký rozdíl.

Ukazatelem energetické náročnosti provozu je tzv. energetický štítek, který na základě měření nezávislými odborníky určuje, jak je spotřebič úsporný. Spotřebiče se dělí do tříd od písmene A (velmi úsporný výrobek) po písmeno G (nejméně úsporný výrobek). Pokud má myčka tři  AAA, znamená to její maximální úspornost. První písmeno platí pro energetickou třídu, druhé pro účinnost mytí, třetí pro účinnost sušení. Myčka AAA je sice dražší, za kvalitu se ale platí. Pokud chcete ušetřit a pořídit myčku levnější, ačkoliv se jedná o rozdíl ne příliš velký, pak to nejméně poznáte u sušení, pokud například pořídíte myčku se sušením třídy B.

Myčka nádobí vám dokáže ušetřit až 60 procent energie a vody. Ovšem nezanedbatelná je také úspora času, který můžete věnovat příjemnějším věcem, než je mytí nádobí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *