Nabídka nových bytů v Praze se stále rozrůstá

Nabídka nových bytů v Praze se stále rozrůstá
TanjaRak / Pixabay

Praha je stále nejžádanější lokalitou k bydlení a můžete si být jisti, že máme k dispozici i hodně nových bytů v různých lokalitách hlavního města. Nové byty v Praze budou vyhovovat různým individuálním požadavkům. Můžete si sehnat pěkný byt pro bydlení rodiny s dětmi, pro jednotlivce v klidném prostředí, pro příznivce aktivního sportu, ale i místa u centry společenského dění.

Hodně se vyhledávají byty se snadnou dopravní dostupností do centra, do přírody nebo za provozováním sportovních či kulturních aktivit. Kvalitní prostředí v okolí koupeného bytu bude stále atraktivní, proto se vyplatí do koupě investovat i za účelem budoucího pronajímání.

Nové byty v Praze lze získat i se slevou, pokud se trefíte do akce poskytující až o desítky procent nižší pořizovací ceny.

Rozumný výběr developera

Developerské< projekty nabízí mnoho nových bytů, ale pokud se budete zajímat o koupi, nezapomeňte se řídit několika zásadami. Nové byty Praha od developera byste měli kupovat jen tehdy, kdy jste přesvědčeni o jeho solidnosti a kvalitě. Zjistěte si, jestli je developerská společnost pojištěna a jak se staví k případným reklamacím. Poohlédněte se po referencích na developerskou společnost, zejména se zajímejte o recenze na kvalitu už zrealizovaných staveb.

Tip na článek:  Nejžádanější výrobky z nerezové oceli

K nejdůležitějším ukazatelům při výběru developerské společnosti se řadí také způsob financování výstavby, zda existuje stavební povolení pro projekt a vlastnictví pozemků pro výstavbu nemovitostí. Při přebírání je dobré nemovitost zkontrolovat a sepsat nalezené vady.

Nový občanský zákoník 2014

Občanský zákoník platný od 1. ledna 2014 upřesňuje některá pravidla pro novostavby a bydlení. Je zde například uvedeno, že kupující má právo uplatnit nárok na prodávajícím z vadného plnění, když se na stavbě objeví skrytá vada. V případě, že prodávající neměl o vadě tušení, promlčuje se nárok po pěti letech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *