Pračka se sušičkou – nutnost nebo zbytečnost?

Pojmeme-li pračku se sušičkou jako nutnost, nezbývá než se ptát, jak to bez ní naše maminky, babičky, prababičky a jejich maminky vlastně přežily. Pojmeme-li ji jako zbytečnost, pak se nabízí otázka k čemu vůbec automatickou pračku, když její předchůdkyně také svou funkci plnily – a na valše se dá prát taky, a k čemu třeba osobní vůz, když pra-pradědeček si vystačil s koňským povozem…

Bez sušičky

Zřejmě většina domácností u nás vlastní prozatím automatickou pračku bez sušičky. Znamená to opakovanou manipulaci s mokrým prádlem, ze kterého v případě kvalitního spotřebiče už alespoň dnes nekape voda, a jeho rozvěšování v lepším případě do sušárny či na balkon, v horších podmínkách – neexistence samostatného prostoru, absence balkonu, vichřice, třeskuté mrazy, sněhová vánice…- na sušák umístěný v bytě, kde pověšené prádlo neúměrně zvyšuje vlhkost vzduchu, působí dojmem nepořádku a zabírá cenné místo.

Tip na článek:  Oživte interiér nápaditou samolepkou na zeď

ID-10049816Pračka se sušičkou – dva spotřebiče

Takovéto uspořádání ocení zejména domácnosti, které perou skutečně hodně. Dva přístroje znamenají, že můžete prát i sušit zároveň a tím i časovou úsporu při opakovaných pracích cyklech. Nelekejte se, že na podobné uspořádání nemáte doma dost prostoru, pračku se sušičkou lze většinou umístit nad sebe pomocí spojovacího mezikusu, čímž nezaberou do šířky více místa než samostatná pračka.

Pračka se sušičkou – dva v jednom

Tento přístroj oceníte zejména tehdy, nemůžete-li si dovolit obětovat místo na sušičku ani směrem nahoru. Jednoznačnou nevýhodou takovéhoto uspořádání je fakt, že sušička bývá koncipována oproti pračce jen na poloviční množství prádla. Znamená to tedy po každém praní rozdělit mokré prádlo na poloviny a usušit každou zvlášť.

Nutnost nebo zbytečnost?

Označení nutnost je možná přehnané, rozhodně bez sušičky na prádlo přežijete – ale mezi námi: Přežít se prý dá i v jeskyni na opuštěném ostrově!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *