Pravidelná revize plynu a plynových spotřebičů vám může zachránit život

ID-10081068Povinnost pravidelně kontrolovat všechna plynová zařízení má ze zákona každý provozovatel takovéhoto zařízení. Tuto povinnost mu ukládá vyhláška č. 85/1978 Sb., která navíc také říká, že revize plynových zařízení může provádět pouze certifikovaný revizní technik z oboru plyn. V případě absence pravidelných kontrol může mít tato lehkovážnost nedozírné následky ohrožující zdraví a životy vás i vašich nejbližších. Jak tuto situaci řešit? Obrátit se na odborníky ze společnosti EKOMPLEX.

Jaká rizika hrozí při nedodržení pravidelných kontrol?

Revize plynu by měla být prováděna alespoň jednou za tři roky. V případě nedodržení této lhůty mohou plynová zařízení vypovědět svou službu a ohrozit tak všechny osoby žijící v dané domácnosti. Zemní plyn se při svém úniku stává nebezpečnou výbušninou, k jejíž aktivaci obvykle poslouží velmi málo. Následky exploze jsou však nedozírné a velmi rozsáhlé. Způsobit tak mohou nejen vysokou škodu na majetku, ale zejména také újmu na zdraví, či životě osob. Nutno podotknout, že v případě škodné události, kterou zapříčinila nepravidelná revize plynových spotřebičů nebo plynu, vám pojišťovna s největší pravděpodobností nevyplatí ani korunu.

Tip na článek:  Jak zařídit dětský pokoj - bezpečně a pohodlně

Pravidelné kontrole musí podléhat také plynové kotle

Kotle na plyn jsou v posledních letech doslova hitem a jejich pořízení zvažuje stále více domácností. Pokud k nim patříte i vy nebo již plynový kotel doma máte, mějte na paměti, že i ten je nutno pravidelně kontrolovat. Při porušení těsnosti plynových rozvodů, které je mnohdy zapříčiněno neodbornou instalací, manipulací, či nepravidelnou kontrolou, může v krajním případě dojít k explozi, která má vskutku fatální následky. Myslete proto nejen svůj komfort a komfort svých nejbližších, ale také na jejich i vlastní bezpečnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *