A co děti? Mají si kde hrát? Pořiďte jim pískoviště!

A co děti? Mají si kde hrát? Pořiďte jim pískoviště!
vargazs / Pixabay

Sluneční paprsky nás šimrají za oknem a vybízejí ke kdejaké venkovní aktivitě. Nejvíce nadšené jsou děti, které mohou společně s kamarády a spolužáky venku řádit a dovádět dle libosti. Pokud máte rodinný domek a zahrádku, jistě zvažujete, jaký herní prvek na ni umístit. Vaše volba s největší pravděpodobností padne na pískoviště nebo dětské hřiště s množstvím prolézaček, skluzavek a dalších herních prvků, z nichž budou vaše dítka nadšená. V případě pískoviště ale mějte na paměti, že jde o mnohem víc, než jen navezení písku do plastové či dřevěné nádoby.

Hygiena pískoviště na prvním místě

Při realizaci pískoviště mějte na paměti, že dítko se pískem nejen probírá, ale v mnohých případech jej také ochutnává. Abyste se nemuseli strachovat o jeho zažívací ústrojí, potažmo zdraví, je velmi důležité, abyste pískoviště udržovali hygienicky čisté. Co to pro vás znamená? Zabránit kořenům rostlin a keřů prorůstat skrze dětské pískoviště nebo jej uchránit před psími či kočičími výměšky. Písek je také čas od času potřeba kompletně vyměnit a navézt novou várku. A aby se dítko nemuselo probírat mokrým pískem, je také na místě uvažovat o jeho vhodné ochraně proti dešti či rozmarům počasí. V takovém případě se ke slovu dostává pískoviště s krytem.

Tip na článek:  Domácí infrasauna krok za krokem

Vyměňte dřevěné pískoviště za to plastové

Chcete-li udržovat pískoviště v naprosté čistotě, chránit jej před rozmary počasí i domácích mazlíčků a zároveň chcete rostlinám zabránit v jeho prorůstání, je na místě vyměnit klasické pískoviště s dřevěnou konstrukcí za jeho plastovou variantu. Takové plastové pískoviště totiž v drtivé většina případů obsahuje též odolný plastový kryt, kterým jej můžete zavřít v případě, že si na něm dítka zrovna nehrají. Kvalitní plastová pískoviště nejrůznějších značek (mimo jiné i Step2), naleznete v e-shopu www.steptwo.cz za výhodné ceny a v té nejvyšší možné kvalitě. Dopřejte i vy svým dítkám místo, kde mohou naplno rozvinout své představy i dětskou fantazii. Jednou vám to přeci jen vrátí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *