Skleněné dveře a sprchové kouty v interiéru

151Sklo je v interiéru velice zajímavým doplňkem a nemusíte se orientovat jen na sklo v oknech, na skleněné vázy na poličkách nebo jiné doplňky. Zajímavým vylepšením interiéru jsou posuvné skleněné dveře. Pro dveřní křídla se využívá jenom kvalitní plavené sklo Float.

Může jít o čiré sklo, nebo ozdobené gravírovanými nebo pískovanými výplněmi. Skleněné výplně mohou zdobit i zajímavé výplně s digitálním tiskem. Dále mohou být skla barvená ve hmotě Planibel, satinovaná, s potiskem metodou sítotisku, s  barvou nanášenou plotrem řízeným počítačem, leptaná podle předlohy s možností vícenásobného leptu nebo lepená s různobarevnou fólií včetně fotografického tisku na fólii.

Skleněné posuvné dveře budou mít tichý a lehký chod, pokud bude vybráno kvalitní kování, stavební pouzdro se zabudovanou kolejnicí apod. Dveře se vyrábějí jako otevíravé, otočné, pivotové, kyvné, posuvné a  skládací. Dveřní křídla se vyrábějí v různých rozměrech a tvarech – záleží na konkrétních požadavcích.

Tip na článek:  Sprchové kouty: Jakou vybrat konstrukci?

Dveřní křídla se vyrábějí ve variantách, aby se daly instalovat do stavebního otvoru, k líci zdi,  do stavebního pouzdra nebo do zárubně. Používaná skla mají sílu 8, 10 a 12 mm s celoobvodově broušenou a leštěnou hranou.

Ze skla se mohou vyrobit i pěkné sprchové kouty – tvar a velikost je zcela libovolný, stačí si uvědomit, co by se vám nejvíce líbilo a hodilo. Skleněné sprchové kouty se zhotovují z tepelně tvrzeného a bezpečnostního skla se sílou 8, 10, a 12 mm s umožněním realizace fixních stěn o síle 15 – 19 mm. Kvalitní plavené sklo se dá využívat k různým technologiím týkajících se ozdobení a opracování.

K doladění si dopřejte střešní světlíky. Může se jednat o obloukové a sedlové typy. Světlíky se starají o pronikání denního světla do různých budov a výrobních hal. Pro lepší odvětrávání výrobních objektů je dobré nakombinovat světlíky s ventilačními okny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *