Výběr nového akvária

4 akvariumZájemci o akvaristiku už jistě zaznamenali, že výběr akvárií je v současné době skutečně velký a každý si najde své ideální akvárium. Můžete vybírat z mnoha druhů a velikostí. Pro vás bude samozřejmě rozhodující volba pro akvárium správné velikosti. Za prvé se rozhodněte kolik živočichů, rostlin a doplňků bude tvořit obsah akvária. Posléze si uvědomte, kolik chcete investovat do pořízení akvária. Pak se pusťte do výběru.

Akvárium můžete vybírat podle obsahu a dále podle tvaru. Nabízí se zkosená, vypouklá, šestiúhelníková, rovná, rohová nebo kulatá akvária. Popularitu si v posledních letech získaly nanoakvária. Především zdobí menší interiéry, kanceláře a soukromé pokoje. Díky jejich provedení se vám naskytnou pohledy do úžasných světů. Objemem jsou malé, do maxima několik desítek litrů. Počítat však musíte s poněkud náročnější údržbou než u klasických akvárií.

Akváriu nesmí chybět vhodný kryt. Kryty na akvária se opatřují integrovaným osvětlením. Vyrábějí se pro všechna standardně vyráběná akvária a vyberete si z několika barevných variant. Například se vám zalíbí šedá, bílá, černá nebo buk, javor, ořech či višeň. Kryty se snadno montují, mají diskrétně umístěné vývody pro filtr a topení. Díky klapce ve víku můžete snadno krmit rybičky a jiné vodní živočichy.

Tip na článek:  Zařizujete obývací pokoj? Poradíme, jak na to!

Jestliže se vám nechce do akvária shánět to a zase ono, můžete si vybrat nějaký akvárium set. Startovací sestavy obsahují kompletně vybavené akvárium. V setu například naleznete akvárium o objemu 54 l a síle skla 4 mm, plastový kryt s osvětlením, topné těleso s automatickým termostatem, vnitřní filtr s regulací průtoku a dešťovou sprchou, plastový ochranný rámeček, teploměr a síťku na rybičky. Mohou mít stolek pod akvárium, podložku nebo různé dřevěné základny pod akvárium. Vybírat lze různé tvary a velikosti – záleží na vašem vkusu a hlavně na místě, kde bude stát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *