Vybíráme stavební firmu v 5 jednoduchých krocích

Vybíráme stavební firmu v 5 jednoduchých krocích
bykst / Pixabay

Extrémně nízké úroky hypotečních úvěrů vám umožnily splnit si obří sen o vlastním rodinném domku. Hypotéku máte vyřízenou, projekt důkladně vyšperkovaný do posledního detailu a nyní již pouze zbývá vybrat vhodnou stavební firmu, která vám pomůže s realizací vysněného bydlení.  A právě tady se dostáváme k onomu pomyslnému kamenu úrazu. Stavební firmy dnes sídlí na každém kroku, ne všechny jsou ovšem tak solidní, jak se na první pohled může zdát. Pojďme si společně říci, jak takovou stavební firmu vybrat a na co si dát při jejím výběru pozor. Na následujících řádcích si to shrneme v pěti jednoduchých krocích.

Krok č. 1 – Nevybírejte podle ceny

I přesto, že je váš rozpočet napnutý, vybírat stavební firmu podle ceny jejich služeb není ani trochu prozíravé. Nejdůležitějším bodem při výběru vhodného realizátora je kvalita materiálů, s nimiž pracuje a především pak kvalita a provedení výsledného díla.

Tip na článek:  Rozšiřujete prostory k podnikání? Vezměte si podnikatelskou půjčku

Krok č. 2 – Reference jsou základ

Pokud bydlíte například v Ústí, poptejte se svých známých a přátel, jaké stavební firmy Ústí při realizaci domku zvažovali a na kterou společnost padla jejich finální volba. Doporučení známých, rodiny či přátel je tím nejspolehlivějším záchytným bodem.

Krok č. 3 – Oslovte pouze jednu firmu

Necháváte si stavět dům na klíč? Nebo jednoduše chcete mít záruku, že vše bude ve finále tak, jak jste si to představovali? Svěřte zodpovědnost za stavbu pouze do rukou jedné firmy. Vyvarujte se tak situaci, kdy za hrubou stavbu bude odpovídat jedna firma a za kompletní realizaci, elektroinstalaci či vodu, plyn a topení firma druhá.

Krok č. 4 – Co je psáno, to je dáno

Své požadavky předejte firmě co nejdetailněji a to ideálně v písemné podobě. Pokud finální práce nedopadne dle vašich představ, můžete se odvolat na sepsané požadavky, které se firmě nepodaří obejít.

Krok č. 5. Sázejte na známé hráče

Čerstvé stavební firmy na trhu ještě neví, jak to v tomhle nesmírně konkurenčním prostředí chodí. Proto sázejte na známé hráče, kteří se ve stavebním světě již nějaký ten pátek pohybují a mohou vám nabídnout služby na nejvyšší úrovni. Příkladem budiž stavební firma působící nejen v Chomutově a okolí, ABS Bílina, která na našem trhu působí již více, než 20 let!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *