Díl první: Elektrické ploty ochrání Vaše květiny i psa

Ptáte se, jak zaručit, aby Váš čtyřnohý kamarád neutekl ze zahrady, i když na ní nemáte plot? Jednoduše a elegantně – pomocí neviditelného plotu, který Vám zaručí, že nebudete hledat svého pejska široko daleko.

Je nám jasné, že psa má dnes téměř každá rodina vlastnící rodinný dům či chalupu. Pes se stal nepostradatelným kamarádem, hlídačem i vítaným společníkem pro procházky do přírody. Menší problém však nastává, když si usmyslíte, že „Vám do domu pes nevkročí“, ale nemáte oplocenou zahradu a pejska nechcete uzavírat do kotce, ani jiné boudy. Mnohdy ani ten plot nestačí. Nastane doba hárání, a protože jsou naši čtyřnozí přátelé mnohdy úžasně vynalézaví, utečou i z oploceného pozemku, který je obehnán kamennou, dvoumetrovou zdí. Rozkoušou hliníkové ploty, pod těmi ocelovými a dřevěnými se podhrabou. Využijte elektrické neviditelné ploty a budete mít pokoj.

Tip na článek:  Chytrá domácnost se postará o vaše pohodlí po všech stránkách – a myslí i na úsporu

Že si pod tímto označením nedokážete vůbec nic představit? Nebojte se, po přečtení tohoto odstavce budete mít o elektrických neviditelných plotech naprosto jasno, uvidíte sami. Po obvodu Vašeho pozemku se jednoduše instaluje izolovaný anténní drát a okruh se uzavře napojením do generátoru, chcete-li elektronického zařízení. Ten je zapojen přes napájecí adaptér do běžné elektrické sítě na dvě stě dvacet voltů. Pes obdrží obojek s elektronikou, která má dva vývody dotýkající se jeho krku. Když se pes přiblíží k drátu, ozve se zvukový signál. Překročí-li jej, dostane korekční elektrický impuls. A protože je pes zvíře učenlivé, brzy pochopí, kde je jeho vymezený prostor. Vytyčená plocha může mít opravdu různé tvary. V příštím díle se dozvíte, jak zařídit vstupy do domu, aby Váš pejsek nedostával korekční rány při každém průchodu brankou a mnoho dalšího.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *