Hit současnosti – LED osvětlení interiéru

3Kouzlo „LEDek“ objevila již celá spousta z nás. Magická světýlka dokáží interiér ozvláštnit a vnuknout mu pořádnou dávku originality a nevšednosti. Pro jejich použití však platí určitá pravidla a zásady, kterými byste se měli před samotnou koupí a instalací řídit. Kam se LED osvětlení hodí a kde je vhodnější nahradit jej jiným světelným zdrojem? Na to se pokusíme odpovědět v následujícím článku.

Požadavky na výkon a provoz

V případě, že potřebujete osvětlovat prostor dlouhodobě a větší intenzitou, je vhodnější zvolit zářivku. Pokud jste se však do LED světýlek zamilovali, nemusíte se své volby vzdávat. V dnešní době je totiž možno zakoupit takové LED diody, které mají vyšší výkon a jejich světlo je tudíž jasnější. Klasické LED osvětlení nalezne uplatnění v koupelnách, na toaletách nebo komorách, či v jiných technických místnostech. Skvěle vypadají také LED pásky umístěné v prosklených skříních nábytkových soustav nebo okolo televizorů.

Tip na článek:  Seznamte se s výhodami hliníku na fasádách či roletách

Možnost regulace intenzity osvětlení

Nemalou výhodou tohoto typu osvětlení je skutečnost, že jej můžete vybírat v několika atraktivních barevných odstínech. Základní rozdělení LED osvětlení je na studené a teplé světlo. Studené světlo je zastoupeno bílými LEDkami a teplé naopak žlutou (zlatavou) barvou. Vybírat si však můžete z celé škály barevných odstínů. Existuje také LED osvětlení, které se v určitých intervalech efektivně mění, případně je možno ručně nastavit jeho aktuální barvu. Pokud chcete intenzitu světla regulovat, budete si muset trošku připlatit za speciální „stmívač“, který dokáže zvyšovat a snižovat intenzitu LED světla z 0 % na 100 % a obráceně.

LED osvětlení je bez nadsázky nepostradatelnou součástí moderního bydlení. Dokáže vykouzlit romantickou atmosféru i párty zázemí pro podařenou domácí akci. Mile vás překvapí také jeho cenová dostupnost a maximální životnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *