Jak zařídit ložnici?

Velmi důležité je do malé ložnice neumísťovat tmavý nábytek. Je lepší interiér odlehčit světlými barvami. To, jak rozmístíte nábytek, velmi záleží od dispozice místnosti. Pokud se dá, postel by měla být umístěna hlavou na sever a neměla by být hned naproti dveřím. Ideální je umístit postel před dělicí příčku, která je z obou stran otevřená a dá se za ni skrýt například šatník. To ale vyžaduje větší prostor. Pokud chceme zvětšit úložný prostor, ideální je nad postel umístit skříňky, které mohou být podélně pod stropem. Zda umístit do místnosti i velké skříně, je skutečně jen na vás. Můžete například oproti posteli na celou stěnu umístit velký zabudovaný šatník ve světlé barvě.

Možná se ptáte, jaké barvy sem zvolit. Je to stejné, jako v módě. Všechno je v pohodě, pokud je to správně zkombinované, má to ducha a styl. Obecně je dobré odrazit se od barev v zemitých odstínech. Například, hnědá je dnes stále módním hitem, vyjadřuje návrat k přírodě, k tradičním hodnotám, dokáže navodit klidnou atmosféru, pocit domova a jistoty. Vyzařuje také pohodlí a útulnost.

Tip na článek:  Rozkládací lůžko a sklápěcí postel, chytré řešení pro malý byt

Dřevěný nábytek působí rustikálně a mladistvě, a to i podle toho, v jakých je odstínech. Pokud máte menší místnost, nedávejte sem hodně tmavého nábytku, aby nepůsobila těžko. Ačkoli jsou dnes tmavé barvy velmi trendové. Hnědá barva je dobře kombinovatelná s více odstíny, růžovou, zelenou, šedou, bílou, fialovou, v těchto odstínech třeba ladit i bytový textil. Na stěnu za postel můžete použít jinou barvu než na ostatní stěny, nebo sem dát nějakou, možná i výraznou tapetu.

Velmi důležité je i osvětlení ložnice, třeba zvolit vhodné stropní svítidlo, a pokud chcete ušetřit, zakupte do něj LED žárovky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *