Jaké vybrat?

Pokud stavíme nový dům, nebo se chystáme na rekonstrukci našeho staršího domu, určitě řešíme řadu otázek. Jednou z nich je i výběr správných oken, plastových či eurooken. Na trhu je dnes mnoho výrobců, kteří nabízejí nesmírné množství typů okenních profilů, druhů zasklení různých parametrů, kvality i cenových skupin. V posledních letech je moderním trendem výměna starých dřevěných oken, které již dosloužily za plastová okna, ale mnoho investorů zvažuje i dřevěná okna dnešní doby – eurookna. Pokud máme stará okna, které již netěsní, nejsou odhlučněné, jejich výměna se nám zajisté vyplatí a je úplně jedno, jestli se rozhodneme pro dřevěná nebo plastová okna. Každý systém má své výhody i nevýhody oproti druhému systému, když je lépe poznáme, naše rozhodování, pro který typ se rozhodnout, bude určitě jednodušší.

Tip na článek:  Venkovní rolety a žaluzie využijete i v zimě

Velmi důležité při montáži plastových oken, ale i dřevěných je to, že okno musí dýchat, nesmíme proto při výběru zapomínat na ventilaci. Každá stavba musí prostě dýchat, nikdy ji nesmíme dokonale utěsnit. Mikroventilace v oknech není postačující, protože napomáhá jen při výměně vzduchu v místnosti. Dřevo například nabízí prodyšnost už díky své mikroskopické struktuře. Je materiálem, který se nedá nahradit žádnou technologií.

Výrobci dnes nabízejí velmi kvalitní okna, tak dřevěná, jako i plastové, zhotoví vám je podle vašich individuálních požadavků. Pomohou vám například i při rozhodování, jaké žaluzie jsou na vaše okna vhodné, pokud byste se neuměli rozhodnout.

Při koupi oken určitě nezapomínejte ani na síťky proti hmyzu, které zejména v letních měsících, určitě velmi oceníte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *