Vysavač – praktický pomocník v domácnosti

3Sloužil váš vysavač dlouho a poctivě? Dospěli jste však k názoru, že je nejvyšší čas vyměnit svého věrného pomocníka za novější model? Pak vás budou určitě zajímat parametry, dle kterých nový vysavač vybírat a jak se vlastně zorientovat v obsáhlé nabídce prodejců. Na tyto otázky se vám budeme snažit odpovědět následujícími řádky.

Robotický nebo klasický?

Robotické vysavače se staly hitem posledních let. A není se vůbec čemu divit. Jen si to představte – zapnete svého robotického pomocníka a odejdete do práce. Vrátíte se do čistého a kvalitně vyluxovaného bytu bez jediného smítka. Ale ani nejmodernější robotický vysavač bohužel neumí zázraky. Pokud máte ve svém domě či bytě spoustu nábytku, vyšší prahy nebo koberce s vysokým vlasem, je na místě uvažovat o vysavači klasickém.

Sáčkový nebo bezsáčkový

Další dilema je potřeba řešit ve spojitosti se sáčky, bez kterých se v minulých letech klasické vysavače neobešly. Dnes již máte na výběr. V případě, že ve vaší domácnosti bydlí domácí mazlíček, je vhodnější vysavač sáčkový. Filtr toho bezsáčkového by se totiž často zanášel chlupy a podobnými nečistotami a frekvence jeho čištění by byla v tomto případě opravdu častá. Majitelé domácích mazlíčků však dost dobře ocení také ruční vysavač, který je pro tento typ domácností více, než vhodný.

Tip na článek:  Jak upravit dětský pokoj pro alergika?

Mokré nebo suché vysávání?

S vysavačem, který zvládne mokré vysávání, můžete bez potíží „vytřít“ podlahy nebo vyprat koberce. Díky těmto praktickým funkcím se však musíte připravit na vyšší pořizovací cenu, která se může pohybovat v řádech tisíců korun. Pokud vám postačí pouze klasický vysavač nabízející suché vysávání, v akci jej můžete koupit již za několika stovek. Ve většině případů tedy záleží na finančním obnose, který chcete do nového pomocníka v domácnosti investovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *