Dvířka, která zaručují pohodlí pro vás i vašeho psa

Dvere pro psaNebyl by milovník psů, kdo by si nepřál pro svého chlupatého kamaráda pohodlí a co největší možnost svobody pohybu. Pes, který může vyjít ven, kdykoliv se mu zachce, neobtěžuje štěkáním, nedomáhá se venčení a je spokojený. Možná to znáte: někdy je člověk unavený, nechce se mu už vůbec nic, natož vstávat z postele, ale co se dá dělat, když pes prostě potřebuje ven. Řešení existuje a je poměrně snadné. Nainstalujte do dveří dvířka pro psy.

Snadná cesta za svobodou
Dvířka jsou vybavena magnetickou aretaci výkyvné klapky. V praxi to znamená, že mají v jejím spodku zabudované želízko a v rámu magnet. Jakmile pes dvířky projde, je klapka přitažena do svislé polohy. Odpor dvířek je natolik malý, že si je za pomoci čumáku, případně packy snadno otevře i ten nejmenší chlupáč. Psi se zpravidla velmi brzy naučí jak s dvířky zacházet a mohou se volně pohybovat.

Vybírat můžete mezi dvířka hliníkovými a plastovými a navíc si můžete zvolit modely různého provedení a barev. Lze je zabudovat jak do dveří dřevěných a plastových, tak také i prosklených. Rozměry psích dvířek se liší podle velikost psa a vyrábí se dvířka do 4, 12, 18, 45 a 90 kg hmotnosti zvířete. Hliníková dvířka s pružným flapem jsou vhodná především do dřevěných a plastových dveří. Umožňují volný pohyb psům až do hmotnosti téměř jednoho metráku. Důležitý je však jejich vzrůst: maximální výška od břicha ke kohoutku nesmí být vyšší než 35 cm. Do plastových a zejména prosklených dveří jsou pak nejvhodnější celoprůhledná plastová dvířka. Nabídka je pestrá a je z čeho vybírat.

Elektronická dvířka pro maximální komfort
Pokud se obáváte, že takovýmito dvířka k vám vejde nezvaný host, například sousedovic kočka, můžete si pořídit dvířka, která jsou elektronicky ovládaná. Zabudovaná čtečka identifikuje elektronický čip, kterým je váš pes označen a dvířka se otevřou pouze jemu. Pokud máte psů více, ani to nepředstavuje žádný problém. Zařízení lze naprogramovat až na 32 očipovaných psů a je kompatibilní se všemi typy evropských čipů. Tato dvířka fungují za pomoci nabíječky, jenž je zásobuje elektrickým napětím. Jeho spotřeba je minimální. Nabíječka zaručuje nepřetržitý provoz a nemusíte mít obavy, co se stane, pokud náhodou nepůjde proud. Baterie se stará o zásobování energií při jeho výpadku a vnitřní paměť zajistí v takovémto případě uchování naprogramovaných čísel čipů. Elektronická dvířka jsou vybavena magnetickou zábranou proti větru a navíc zámkem, zabraňujícím jejich nežádoucímu přeprogramování. Kromě toho lze nastavit několik dalších užitečných programů. Například takový, kdy všichni psi mohou vcházet i vycházet, nebo dovnitř mohou jen psi nastavení v programu a mnohé další.

Tip na článek:  Vybíráte nové rolety do oken? Máme pro vás jeden aktuální tip!

Jak dvířka vybrat?
Při výběru dvířek nehraje prvotní roli jejich vzhled, ale naplnila vaše očekávání, je zapotřebí především zohlednit míry psa. Změřte ho od země po kohoutek. Naměřená míra by se měla co nejvíce blížit rozměru pohyblivé části dvířek. A než pořizovat dvířka, která mu budou těsná, to raději sáhněte po větším rozměru. Pokud vybavujete vchodové dveře psími dvířky v době, kdy je pes ještě štěnětem, nezapomínejte na dostatečnou velikostní rezervu.

Dvířka pro psy lze pořídit v řádech stokorun, ale mohou stát i mnohonásobně víc. Záleží na tom, jaký typ zvolíte, přičemž elektronická dvířka jsou samozřejmě nejdražší. Roli ve výsledné ceně hraje i to, zda si dvířka dokážete namontovat sami, či zvolíte některou ze specializovaných firem. Svépomocí můžete ušetřit, ale také hodně tratit, pokud by se vám instalace nevydařila a například jste otvor pro dvířka udělali větší. Napravovat takovouto škodu může být o mnoho dražší, než svěřit práci odborníkům.

2 komentáře: „Dvířka, která zaručují pohodlí pro vás i vašeho psa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *