Odhalíme vám skrytá tajemství plastových oken

milivanily / Pixabay

Příchod plastových oken na evropský trh znamenal naprostý boom. Naprostá většina těch, kteří již plastová okna vlastní si je nemohou vynachválit. Pokud patříte do druhé skupiny, která je k této „plastové investici“ skeptičtější, nepřestávejte číst následující řádky. Představíme vám „skryté“ specifické vlastnosti plastových oken a věříme, že o některých z nich jste doposud neměli ani tušení. Pojďme proto nyní společně odhodit sladký plášť nevědomosti a nahlédnout do tajů a zákoutí této plastové moderny.

Plastová vs. dřevěná?

Tento lítý boj mezi sebou svádějí plastová a dřevěná okna již od nepaměti. Pro někoho je absence přírodních materiálů nemyslitelná, někdo se rozhoduje dle podstatnějších faktorů. Klasická dřevěná eurookna je třeba v průběhu času udržovat, což ve své podstatě znamená obnovu vnějšího nátěru tinkturou na bázi včelího vosku, kterou bychom měli v ideálním případě provádět až 2x ročně. Naproti tomu kvalitní plastová okna se bez této mnohdy velmi zdlouhavé a náročné procedury hravě obejdou a zůstanou jako nová po mnoho let.

Imitace dřeva u plastových oken? V dnešní době žádný problém

Pokud na tradiční přírodní vzhled okna nedáte dopustit a přesto chcete vlastnit téměř bezúdržbová plastová okna s výbornými izolačními a protihlukovými vlastnostmi, nemusíte ze svých nároků slevovat. V dnešní době lze totiž sehnat plastová okna imitující skutečné dřevo, která jsou téměř k nerozeznání od oken dřevěných.

I okna mají své doplňky

Nemalou výhodou plastových oken je fakt, že je může zdobit celá řada nejrůznějších moderních doplňků, které usnadňují jejich každodenní používání. Plastová okna mohou být vybavena o brzdu jednotlivých křídel, specifické mikroventilace a klimaboxy, ale i nejrůznější polohy kliky. Tyto možnosti jsou u eurooken velmi omezené. A jedna menší rada na závěr: plastová okna perfektně odolávají i vnějším vlivům, proto je jejich pořízení neoddiskutovatelné především v panelových domech.

Žádné komentáře.

Zanechat odpověď